Zdrowie

Ekologiczne jedzenie to zdrowsze jedzenie?


Porady i newsy Cityon.pl

Czym tak naprawdę jest ekologiczne jedzenie? Zdrowa żywność czyli inaczej ekologiczna to warzywa, owoce, uprawy, które nie zostały poddane działaniu substancji chemicznych, pestycydów a także nawozów sztucznych. W zdrową żywność wchodzi również wszelkiego rodzaju mięso ze zwierząt, które były hodowane w normalnych warunkach, których nie karmiono sztuczną paszą, które nie dostawały żadnych antybiotyków czy lekarstw. Robiąc zakupy w supermarketach niestety nie mamy pewności czy kupowane produkty są produktami ekologicznymi. Na szczęście coraz częściej w Polsce otwierane są sklepy ze zdrową żywnością. Kupując w takim miejscu mamy pewność, ze to co jemy jest zdrowe bez niszczących nasz organizm chemikaliów. 


Obecnie bardzo modne stało się propagowanie zdrowego odżywiania. Znani i lubiani namawiają nas do kupowania tego co ekologiczne i tym samym coraz więcej osób zwraca uwagę na to, skąd pochodzi i jak powstał dany produkt. Społeczeństwo w ostatnim czasie zamiast do supermarketów, kieruje swoje kroki do sklepów ze zdrową żywnością. Jest to bardzo pozytywny objaw i wynika z tego fakt, iż warto wydać więcej pieniędzy aby jeść zdrowiej. 

Nasuwa się tylko pytanie, skoro jedzenie, które dotąd jedliśmy jest tak sztuczne i niezdrowe, to czemu nie było efektów ubocznych, zachorowań czy przypadków śmiertelnych? Ludzie jedzący tak zwane tradycyjne jedzenie, nie z ekologicznych upraw, do dziś żyją i mają się dobrze, więc czy te produkty rzeczywiście są tak szkodliwe? Przyglądając się badaniom jakie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wykonało FSA (Brytyjska Agencja Standardów Żywienia), możemy dowiedzieć się, że ekologiczne jedzenie różni się od tradycyjnego niewielką ilością wartości odżywczych. Naukowcy oczywiście nie negują, ekologicznego jedzenia, uświadamiają tylko, że produkty ekologiczne nie przynoszą dodatkowych korzyści zdrowotnych. Osoby, które jednak preferują zdrowe produkty żywnościowe, nie muszą czuć się oszukane przez producentów, w końcu to nadal zdrowe jedzenie. Ludzie coraz częściej dbają o swoje zdrowie, propagują zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się, jest to bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ w dużej mierze to, to co jemy wpływa na nasz stan zdrowia a także na nasze samopoczucie. Jednak popierając się przeprowadzonymi badaniami, okazuję się, że możemy spokojnie kupować wszystko na co mamy ochotę, byle by było świeże i smaczne.


Robiąc zakupy w supermarketach niestety nie mamy pewności czy kupowane produkty są produktami ekologicznymi. Na szczęście coraz częściej w Polsce otwierane są sklepy ze zdrową żywnością. Kupując w takim miejscu mamy pewność, ze to co jemy jest zdrowe bez niszczących nasz organizm chemikaliów. Obecnie bardzo modne stało się propagowanie zdrowego odżywiania. Znani i lubiani namawiają nas do kupowania tego co ekologiczne i tym samym coraz więcej osób zwraca uwagę na to, skąd pochodzi i jak powstał dany produkt. Społeczeństwo w ostatnim czasie zamiast do supermarketów, kieruje swoje kroki do sklepów ze zdrową żywnością. 

Jest to bardzo pozytywny objaw i wynika z tego fakt, iż warto wydać więcej pieniędzy aby jeść zdrowiej. Nasuwa się tylko pytanie, skoro jedzenie, które dotąd jedliśmy jest tak sztuczne i niezdrowe, to czemu nie było efektów ubocznych, zachorowań czy przypadków śmiertelnych? Ludzie jedzący tak zwane tradycyjne jedzenie, nie z ekologicznych upraw, do dziś żyją i mają się dobrze, więc czy te produkty rzeczywiście są tak szkodliwe? Przyglądając się badaniom jakie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wykonało FSA (Brytyjska Agencja Standardów Żywienia), możemy dowiedzieć się, że ekologiczne jedzenie różni się od tradycyjnego niewielką ilością wartości odżywczych. 

Naukowcy oczywiście nie negują, ekologicznego jedzenia, uświadamiają tylko, że produkty ekologiczne nie przynoszą dodatkowych korzyści zdrowotnych. Osoby, które jednak preferują zdrowe produkty żywnościowe, nie muszą czuć się oszukane przez producentów, w końcu to nadal zdrowe jedzenie. Ludzie coraz częściej dbają o swoje zdrowie, propagują zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się, jest to bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ w dużej mierze to, to co jemy wpływa na nasz stan zdrowia a także na nasze samopoczucie. Jednak popierając się przeprowadzonymi badaniami, okazuję się, że możemy spokojnie kupować wszystko na co mamy ochotę, byle by było świeże i smaczne.


Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów