CityOn.pl


Popularne zapytania: lombard Warszawa lombard Kraków komis samochodowy paczkomat Wrocław kościół Wrocław


Reklama

Dlaczego warto zwiedzić Tunezję

CityOn.pl

Kraj zróżnicowany, kraj kontrastów…miejsce, gdzie wiele różnych kultur wzajemnie się przenika. To właśnie Tunezja. Jeżeli masz ochotę spędzić niezapomniany czas w tym bajkowym, czarującym państwie już dziś szukaj oferty odpowiedniej dla siebie.

 

Piękne piaszczyste plaże, nowoczesne kurorty, ośrodki talassoterapii i wspaniała kuchnia. Wiele miejsc i zabytków urzekających swoim pięknem. Tunezja stwarza idealne warunki dla każdego turysty. Miłośnicy nurkowania będą mogli poświęcić się swojej pasji w licznych ośrodkach.

 

Dzięki bogatej ofercie biur podróży i promocjom last minute, Tunezja jest w zasięgu każdego turysty. Jeżeli pragniesz pozwiedzać, koniecznie powinieneś wybrać się do stolicy tego malowniczego państwa - Tunisu , gdzie zobaczysz dawne pałace - domy miejscowych bogaczy. Dziś mieszczą się w nich liczne muzea. Warto zajrzeć również do muzeum Bardo. Znajduje się tam kolekcja mozaik rzymskich. Największą atrakcję Tunisu stanowi zabudowa starego miasta - Medyny, wpisana na listę UNESCO.

 

Będąc w Tunezji warto też zwiedzić Kartaginę, która stanowi  przedmieścia Tunisu. Jest  to osada fenicka. Powstała ok. 3000 lat temu. W Kartaginie znajdziemy zabytkowe termy Antoniusza Piusa, oraz liczne wille rzymskie. Ciekawym obiektem do zwiedzenia jest też muzeum kartagińskie. Wybierając się w podróż do Tunezji warto skorzystać z możliwości uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych. Jeżeli chciałbyś się zapoznać z tunezyjską kulturą, poznać tradycje tego niezwykłego kraju to doskonała opcja dla Ciebie. Tunezja graniczy z Algierią, oraz Libią, dlatego jest to idealna baza wypadowa do tych równie interesujących państw, o bogatej kulturze i historii.

 

Republika Tunezji to kraj kwitnących kwiatów hibiskusów oraz kolorowych oleandrów. Jeżeli nie jesteś wielbicielem zażywania kąpieli słonecznych i zamiast biernego odpoczynku, pragniesz spędzić czas aktywnie, Tunezja daje Ci  możliwości uprawiania sportów wodnych, m.in.: żeglowania i surfingu. Tunezja zachwyci każdego, kto do niej przybędzie, dlatego nie czekaj i już dziś wybierz idealną dla Ciebie ofertę.