CityOn.pl

Czym są narty all mountain i kiedy sprawdzą się najlepiej?

Hobby

Narty to nie jeden typ produktu, ale szeroka gama różnych wariantów, aby mogły one w pełni odpowiadać potrzebom użytkowników. Narty mogą zatem różnić się pomiędzy sobą długością i szerokością, kształtem, talią, promieniem skrętu, sztywnością, aby wspomnieć tylko o niektórych parametrach. Jak na tle innych modeli wyglądają narty all mountain? Zapraszamy do sprawdzenia podstawowych informacji na temat tych popularnych nart!


Chania

Narty all mountain – uniwersalna propozycja

W porównaniu z innymi modelami nart narty all mountain można nazwać uniwersalnymi. Dlaczego? Wynika to z ich konstrukcji, a mianowicie ze zróżnicowanego promienia skrętu, większej powierzchni ślizgów, taliowania, a także szerokiego zakresu długości. To powoduje, że narty all mountain doskonale nadają się do jazdy w różnorodnych warunkach terenowych – na krótszych i dłuższych trasach. W wielu krajach to właśnie narty all mountain rekomendowane są jako narty podstawowe – dla początkujących narciarzy, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę na deskach, ale jeszcze nie wiedzą, jaka technika jazdy będzie dla nich najbardziej odpowiednia. Również chętnie jeżdżą na nich bardziej zaawansowani narciarze.


Jak wybrać dobre narty all mountain?

Trudno polecić jeden model, biorąc pod uwagę fakt, że każdy użytkownik ma pod względem nart inne potrzeby i wymagania. Dodatkowo, na rynku znajduje się obecnie tak dużo modeli, że najlepiej porównać je ze sobą, aby wybrać taki, który rzeczywiście będzie mógł zapewnić odpowiedni komfort jazdy. Najlepiej udać się do sklepu, w którym będzie można liczyć na fachową pomoc ekspertów w dziedzinie doboru nart. Wtedy będą mogli oni zarekomendować konkretne modele w różnych przedziałach cenowych. Ceny zakupu dobrych, firmowych nart typu all mountain rozpoczynają się od około 1000 złotych. Wyższej klasy modele to już kilkukrotnie wyższy wydatek.