Blog

5 aplikacji Android, które obecnie rzeczywiście okazują się przydatne w biznesieRozpowszechniony wśród producentów telefonów komórkowych system operacyjny Android pozwala na wykorzystanie wielu przydatnych aplikacji. To apki, które pomagają nam dbać o formę, dietę, zarządzać domowym budżetem, czy sprawdzać pogodę na jutrzejszy poranek. Wśród nich wymienimy też te, które wykorzystywane są w celach biznesowych, a wybór spośród dziesiątek aplikacji wcale nie należy do najłatwiejszych. Na które warto się zdecydować, prowadząc biznes i poszukując łatwych rozwiązań w innych, dowolnych celach? Przyjrzyjmy się im bliżej, by zapoznać się z najpopularniejszymi aplikacjami stworzonymi z myślą o biznesie i nie tylko.

 

insert image - https://pixabay.com/photos/android-software-kernel-smartphone-4325051/

Różnorodność rynkowych aplikacji

Spośród wielu dostępnych w sieci aplikacji nadających się do wykorzystania w małym i średnim biznesie wymienimy sobie apki, które pomagają w zarządzaniu biurem, finansami, tworzeniu księgowości, pomocnych w zarządzaniu zasobami ludzkimi, czasem i wydajnością i usprawniających komunikację w firmie. To aplikacje, z których chętnie korzystają freelancerzy, malutkie, jednoosobowe firmy lub małe firmy, które prowadzą biznes za pośrednictwem internetu.

 

To przydatne narzędzia pracy, szczególnie gdy kontaktujemy się ze współpracownikami znajdującymi się w innych częściach miasta, kraju, a nawet świata. Także wtedy, kiedy w niezwykle prosty sposób udostępniamy naszą księgowość pod nadzór specjalisty, któremu przedstawiamy rachunki, dając dostęp do naszego nowego oprogramowania.

 

Mowa tu o apkach, które tak jak każda inna wyróżniają się funkcjonalnością i intuicyjnością. Tak jak te z branży rozrywkowej, z których równie chętnie korzystamy na co dzień. Takich jak niezwykle przydatne narzędzia tworzone przez największe rynkowe przedsiębiorstwa. W intuicyjności rozwiązań i łatwości obsługi dokładnie takiej jakości jak choćby aplikacje bukmacherskie na Androida, z których równie chętnie korzystamy w wolnych chwilach. Typujemy z ich wykorzystaniem wyniki wydarzeń sportowych w dowolnym miejscu o dowolnym czasie.

 

Mimo to wśród nich znajdą się też aplikacje, z których korzystamy nie jako biznesmeni, ale jako osoby prywatne. Za ich pomocą kontaktujemy się ze światem, liczymy budżet naszego gospodarstwa domowego czy podliczamy dochody, by złożyć coroczny PIT i rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

5 najpopularniejszych aplikacji, które robią różnicę

Najlepsze aplikacje przydatne w biznesie pomagają zarządzać czasem i wydajnością, wspierają komunikację, firmową księgowość i ułatwiają zarządzanie stanami magazynowymi. To oprogramowanie, które rzeczywiście pomaga prowadzić biznes i automatyzuje niektóre z ważnych procesów niezbędnych do wykonania w przedsiębiorstwie.

1. Wave

Wave jest aplikacją, która przydaje się nie tylko w biznesie. Z jej pomocą będziemy mieć pełną kontrolę nad wydatkami własnej firmy. Skorzystamy z możliwości skanowania rachunków oraz fakturowania, Także w darmowym dostępie lub w usłudze płatnej z rozszerzoną funkcjonalnością. Wave jest aplikacją stworzoną do celów księgowości i zarządzania finansami, którą można doskonale wykorzystać w internetowym sklepie.

2. Trello

Zarządzaniem czasem i organizacją pracy zajmiemy się, korzystając z aplikacji Trello stworzonej także na telefony Android. Dzięki niej świetnie zorganizujemy pracę każdego podwładnego i swoją własną. W każdej chwili będziemy mieć wiedzę na temat wykonanych i niewykonanych jeszcze zadań. W łatwy sposób zautomatyzujemy własną pracę, dzięki czemu znów zaoszczędzimy więcej czasu i energii, którą spożytkujemy na inne biznesowe zadania.

3. Slack

Wśród najlepszych androidowych aplikacji nie mogło zabraknąć komunikatora. Slack jest tym komunikatorem, dzięki któremu wymiana wiadomości w czasie rzeczywistym czy podgląd odbytej wcześniej konwersacji są na porządku dziennym. Za jego pomocą przesyłamy także pliki, dokumenty, zdjęcia itp.

4. Sortly

W wielu firmach działających na rynku internetowym i w stacjonarnych placówkach konieczne jest posługiwanie się narzędziem do zarządzania stanami magazynowymi. Wśród najlepszych tego typu aplikacji na telefony Android z całą pewnością wymienimy niezwykle funkcjonalne narzędzie Sortly.

5. Nimble

Aby utrzymać dobry kontakt z klientem, koniecznie wykorzystajmy w tym celu apkę Nimble. Z jej pomocą wszystkie swoje sprawy w mediach społecznościowych mamy w jednym miejscu. Utrzymanie relacji z odbiorcami naszej firmy z jej wykorzystaniem jest znacznie łatwiejsze, a wszystkie swoje sprawy w sieci załatwimy w jednym miejscu.