Porada

Wywołujesz zdjęcia? Sprawdź jaki rozmiar odbitek wybrać.

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


 Korzystając z usług jednego z internetowych fotolabów, z pewnością zastanawiałeś się, jaki rozmiar zdjęć wybrać. Większość zakładów oferuje szeroki wybór formatów, od standardowych, po powiększenia i zdjęcia XXL.

 

Jaki rozmiar zdjęć wybrać?

 

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, jak fotografie będą przechowywane i eksponowane. Kolekcję zdjęć przeznaczoną do przechowywania w albumie powinniśmy wywołać je w standardowym rozmiarze 10 × 15 lub 10 × 13. Te najczęściej wybierane formaty, idealnie nadają się też do umieszczenia ich w niewielkich, stylowych ramkach.

Jeżeli szukamy czegoś bardziej oryginalnego to strzałem w dziesiątkę, mogą być zdjęcia kwadratowe. Rozmiary 10 × 10, 13 × 13, czy 15 × 15 z pewnością nadadzą naszym zdjęciom niepowtarzalnego charakteru.

 

Kiedy zamierzamy wywołane zdjęcia wyeksponować na ścianie, to oczywiście musimy wybrać powiększenia lub duże formaty. Zdjęcia wydrukowane na papierze satynowym w rozmiarach 40 × 50, a nawet 100 × 150 staną się ozdobą każdego domu.

 

Wywoływanie zdjęć online, to idealny pomysł, aby utrwalone w kadrze chwile zatrzymać na lata. Odpowiednio wyeksponowane z pewnością sprawią wiele radości Tobie i Twoim bliskim.

 


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów