Porada

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania? Sprawdź, gdzie udać się po pomoc

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Ubezpieczenie ma na celu wsparcie finansowe w sytuacji, gdy pojawią się niekorzystne dla ubezpieczonego zdarzenia – kolizja lub wypadek samochodowy, pożar domu, utrata bagażu na lotnisku. Niestety, powszechnie zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty. Co można wtedy zrobić?


Ubezpieczamy się po to, aby czuć się bezpieczniej. Niekiedy wykupienie ubezpieczenia jest obowiązkowe, na przykład w przypadku polis samochodowych OC. Wobec tego oczekujemy, że wtedy, gdy pojawią się określone zdarzenia, ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie. Praktyka wskazuje jednak, że otrzymanie odszkodowania w satysfakcjonującej wysokości wcale nie jest takie proste. Nagminnie zdarza się, że ubezpieczyciele nie wypłacają oczekiwanej kwoty lub też całkowicie odmawiają przekazania poszkodowanemu odszkodowania. Jakie mamy wtedy możliwości?


Odmowa wypłaty odszkodowania – napisz odwołanie

W przypadku, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, klientowi przysługuje prawo do odwołania. Warto zatem skierować do ubezpieczyciela pismo tego rodzaju. Często okazuje się, że można ubezpieczenie jednak jest możliwe do uzyskania. Pismo można przygotować samodzielnie, lecz można także wybrać pomoc w uzyskaniu odszkodowania, którą oferują specjalne firmy zajmujące się odszkodowaniami. Są to najczęściej kancelarie prawne, które mogą zapewnić swoim klientom pełne wsparcie w takich sytuacjach.


Co wtedy, gdy ubezpieczyciel nadal odmawia wypłaty odszkodowania?

Zdarza się jednak, że ubezpieczyciel nadal nie jest skłonny do współpracy. Co można wtedy zrobić? Można wtedy zwrócić się do Rzecznika Finansowego – to możliwe w sytuacji, gdy wykorzystało się już drogę postępowania reklamacyjnego, czyli napisało odwołanie. Istnieje także możliwość konsultacji z Federacją Konsumentów. Gdy wybraliśmy pomoc w uzyskaniu odszkodowania świadczoną przez kancelarię prawną, wówczas to jej pracownicy mogą zająć się dalszymi sprawami, w tym między innymi skierowaniem sprawy do sądu. Często to właśnie taka forma pomocy okazuje się najbardziej skuteczna.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów