Porada

Tekstylia hotelowe - jakie wybrać?Jednym z najważniejszych elementów wystroju hotelu, który wpływa na komfort, a więc i zadowolenie gości, są bez wątpienia tekstylia. W tym artykule podpowiem Wam na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.Przede wszystkim teksylia hotelowe różnią się od tych domowych wytrzymałością - będą w końcu używane dużo intensywniej, przez różne osoby. Powinny być to więc produkty wyższej gramatury, oraz co ważne, przystosowane do prania w wysokich temperaturach i suszenia bębnowego - w końcu pranie to też spore, regularne wydatki, warto je więc zminimalizować przez korzystanie z przemysłowych metod.

Najważniejszym elementem tekstyliów jest oczywiście pościel. Komfort snu to najważniejszy element oferty hotelu, a ta ma na niego bezpośrednie przełożenie. Kluczowe jest tutaj kilka spraw: przede wszystkim pościel musi oczywiście być wygodna - materiał z którego wykonane są poszewki nie powinien być szorstki, a przyjemny w dotyku - najlepiej sprawdza się tutaj dobrej jakości bawełna. Kołdra i poduszka powinna mieć także odpowiednią sztywność - na tyle małą, żeby dało się wygodnie ułożyć, lecz wystarczająco dużą, żeby w tej optymalnej pozycji pozostała. Kolejnymi w hierarchii ważności parametrami są przepuszczalność powietrza oraz ciepła. Skóra musi oddychać w trakcie snu, żeby był on zdrowy i regenerujący. Tak samo ważna jest też temperatura - kluczowe jest, żeby pościel nie wytracała jej zbyt dużo, gdyż ciepło znacząco wpływa na kkomfort naszego wypoczynku. Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest to czy pościel posiada certyfikaty antyalergiczne. Jest to często pomijany punkt, ale warto mieć go w pamięci - nikt w końcu nie chciałby, żeby wizyta w jego hotelu spowodowała atak alergii u gościa, prawda?

Kolejnym elementem są Ręczniki hotelowe. Pozatym oczywistościami takimi, jak chłonność czy szybkość suzenia, warto tu także zwrócić szczególną uwagę na właściwości z pierwszego akapitu - czy ręcznik ma podwójne obszycie po bokach, odpowiednią gramaturę, czy jest wykonany ze 100% bawełny, a jeśli tak - z jakiego splotu. Tak samo jak w wypadku pościeli znaczenie mają tutaj także certyfikaty dotyczące uczulania.

Ostatnim elementem są szlafroki hotelowe. Nie znajdują się one co prawda w wyposażeniu każdego hotelu, warto jednak rozważyć dołączenie ich przynajmniej do apartamentów, gdyż znacząco zwiększają komfort użytkowania pokoju. Poza rzeczami wspomnianymi już wyżej, jak wytrzymałość, certyfikaty itp. trzeba w tym wypadku przede wszystkim wspomnieć o wygodzie. Szlafrok nie może być zbyt szorstki, ale przede wszystkim musi mieć odpowiedni rozmiar, dlatego ważne jest, żeby posiadać możliwie jak najszerszy wachlarz różnych rozmiarów.