CityOn.pl


Popularne zapytania: lombard Warszawa lombard Kraków komis samochodowy paczkomat Wrocław kościół Wrocław


Porada

Szkodniki w ogrodzie jak z nimi walczyć ?

CityOn.pl
Często nasz piękny ogród nękany jest przez różnego rodzaju szkodniki. Wśród nich należy wymienić pędraki, turkucia podjadka, krety, nornice oraz ślimaki. Ciągle szperamy i szukamy porad jak się ich pozbyć. Warto zatem spróbować naszych sposobów, które znane były już wcześniej. Powodzenia.

Istnieje kilka metod, które pomogą nam zwalczyć lub zapobiec wizytom nieproszonych gości. Co zatem zrobić z :

Pędrakami czyli liszkami chrabąszcza

Są to stworzonka, które mają bardzo duży apetyt, co zresztą po nich widać ponieważ są dość grube. Jeśli nie chcemy, by znalazły się w naszym ogrodzie w porze jesiennej nasze grządki obsiejmy rzepakiem. Następnie powinniśmy je przykryć listkami kapusty. W momencie gdy wystąpią już pierwsze zimowe przymrozki grządki przekopujemy.

Turkuciem podjadkiem

Jest to jeden z największych owadów występujących w Polsce. Bardzo lubi zjadać różnego rodzaju korzenie roślinne. W widoczne dziury stworzone przez nich w ziemi wlewa się 10% mleko wapienne lub 20% roztwór mydła szarego. Jeśli to nie pomoże korzystamy z końskiego nawozu. Umieszczamy go w połowie doniczki, którą zakopujemy równo z powierzchnią ziemi. Mniej humanitarnym sposobem i nie wymagającym dużo pracy jest rozłożenie surowych ziemniaków lub marchewki pomiędzy grządkami, które zostały zatrute arsenianem wapnia.

Krety i nornice

Są to szkodniku bardzo trudne do wypędzenia. Poza tym przyczyniają się do rozkopywania naszego ogrodu tworząc w nim liczne doły i dziury. Nie liczmy na to,że uda nam się je przegonić już za pierwszym razem, ale warto próbować. Zacznijmy od umieszczenia w korytarzu kreta lub nornicy główki od śledzi. Jeśli to nie pomoże próbujemy robić to samo, ale z kawałkami karbidu, szmatami nasączonymi naftą lub kulkami naftaliny.

Ślimaki

ślimaki są zmorą nie jednego ogrodu, zwłaszcza po deszczu. CO zatem z nimi zrobić. Najlepiej wraz z innymi członkami rodziny wyzbierać je stopniowo i wynieść daleko np. lasu czy parku. Jest to jednak czasochłonne. Czasami trzeba zastosować metodę mniej humanitarną. W ogrodzie na równi z ziemią umieszczamy miseczki wypełnione do połowy piwem. Ślimaki bardzo je lubią, znęcone, wpadają do niego i topią się.