Polecane

Styl Art Deco. Czym się charakteryzuje? Jaki jest współcześnie?


Porady i newsy, DIY -  cityon.pl

Od niespełna kilkunastu lat ciągle wzrasta zainteresowanie stylem Art Deco, nie tylko na świecie, ale także w Polsce. Styl ten charakteryzuje się motywami pochodzącymi z lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku. We wnętrzach urządzonych w stylu Art Deco dominują przedmioty i meble, które pochodzą z początków dwudziestego stulecia. Styl opiera się na dążeniu do prostoty przy jednoczesnym zachowaniu pewnych elementów tradycji. Można zatem powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju kompromis zawarty między zwolennikami minimalizmu a miłośnikami tradycyjnego stylu. Bardzo dyskretnym akcentem są między innymi geometryczne wzory. Jego charakter najpełniej obrazują elementy wystroju wnętrza. Meble w stylu Art Deco są wykonywane w ten sposób, aby były bardzo praktyczne, a jednocześnie odpowiednio ozdobione i niepozbawione artystycznego wyrazu. Meble w stylu Art Deco są wykonywane przeważnie na zamówienie, dlatego ich cena jest znacznie wyższa w porównaniu z meblami produkowanymi seryjnie. Są jednak solidne i posiadają bardzo wysoką jakość. Reprezentujące najwyższą klasę sprzęty będą służyły przez długi czas.

Art Deco zaznaczył się nie tylko w meblarstwie i w architekturze wnętrz, lecz także w sztuce. Styl Art Deco pojawił się w latach dwudziestych i trzydziestych, lecz utrzymuje się do tej pory. Nie oparł się zmianom postępującym z kolejnymi dekadami. Jego współczesne oblicze przybrało bardziej nowoczesną formę. Art Deco był pierwotnie protestem przeciwników innego stylu w architekturze wnętrz, a mianowicie Art Nouveau, znanemu powszechnie jako secesja. Art Deco kształtował się w okresie, gdy wzrosło zainteresowanie produkcją mebli na skalę przemysłową. Skupiono się wówczas na produkowaniu mebli, które byłyby spuścizną po stylach meblarskich ukształtowanych na przestrzeni lat. Pomimo tego, że była to produkcja przemysłowa, nie pomijano detali, a wręcz przeciwnie, przywiązywano do nich bardzo dużą wagę. Antyki, które pochodzą z okresu królowania i narodzin Art Deco są dziś niezwykle cenne. Charakteryzują się bowiem inkrustacjami z kości słoniowej, a także elementami z hebanu i złoconego brązu. Już wówczas dominowały żywe i jasne barwy. Starano się podkreślać piękno przedmiotów użytkowych poprzez tworzenie mebli z kosztownych i luksusowych materiałów. Współczesny styl Art Deco nawiązuje do pierwowzoru rozwijającego się w początkach wieku dwudziestego, lecz jednocześnie nie rezygnuje z elementów nowoczesnego stylu, czyli np. geometrycznych form.

Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów