Porada

Sposoby na zmarszczkiSposoby na zmarszczki

Kobiety przed lustrem często zadają sobie pytanie: "czy nie można by było zlikwodować tych zmarszczek?" Samo ich usunięcie jest dzisiaj możliwe, lecz profilaktyla zawsze sprawdza się najlepiej. Dlatego też warto poznać metody, które skutecznie zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek

. Bezpośrednia przyczyna powstawania zmarszczek Z wiekiem skórze zaczyna brakować kolagenu w jej głębszych warstwach. Włókna kolagenowe stają się słabsze, co narusza strukturę skóry, przez co staje się ona nieelastyczna. Spada poziom nawilżenia. Do tego dochodzi jeszcze elastyna ulega biodegradacji na skutek wielu czynników zewnętrznych, takich jak niszczący wpływ promieni słonecznych, mimika twarzy, odwodnienia, wychudzenia, chorób czy stresu. 

 Ze zmarszczkami można walczyć stosując nowoczesne techniki medycyny estetycznej, jednak zdecydowanie najlepszym sposobem jest zapobieganie im. Profilaktyka odbywa się na dwóch płaszczyznach: stymulowaniu i dostarczaniu skórze kolagenu oraz ochrona przez czynnikami, które powodują degradację skóry. Wyróżnić można 4 sposoby, które pozwolą nam zachować młodą skórę na dłużej: Ochrona przed słońcem.

 Najnowsze badania wskazują, że promieniowanie UV jest głównym powodem pojawiania się zmarszczek na naszej twarzy. Dlatego właśnie należy stosować kremy z mocnym filtrem (i to nie tylko w lecie). Najbardziej narażona jest skóra na szyi, dekolcie i rękach i to właśnie tam skóra najszybciej się starzeje. Kremy przeciwzmarszczkowe, zawierające zwiększone ilości witaminy A. Najlepiej nakładać je na noc, by skóra mogła się w pełni zregenerować po ciężkim dniu. Jest to dobry sposób na zapobiegnięcie pojawianiu się nowych zmarszczek i niewielkie spłycenie tych już istniejących. Mikrodermabrazja oraz kwasy AHA. Obydwa sposoby są doceniane przez specjalistów, ze względu na widoczne efekty. Zabieg mikrodermabrazji odbywa się w gabinecie medycyny estetycznej przy użyciu specjalnego urządzenia, które złuszcza zrogowaciały naskórek i pobudza skórę do regeneracji i odbudowy. Kwasy AHA są polecane dla osób o zarówno o cerze suchej, mieszanej jak i tłustej. Mogą one skutecznie usunąć przebarwienia skóry oraz zaskórniki. Nie powinno się jednak stosować obydwu tych technik jednocześnie, gdyż uszkodzenia w skórze będą zbyt duże i nie będzie w stanie się zregenerować. Stosowanie antyoksydantów. Zawarte są one w zielonej herbacie, witaminie C i E, a także w koenzymie Q10. Ich zadaniem jest neutralizowanie wolnych rodników, które powstają w naszej skórze pod wpływem stresu. promieni słonecznych i zanieczyszczeń. Przeszkadzają w produkcji kolagenu, co bezpośrednio przekłada się na powstawanie zmarszczek. Antyoksydanty najlepiej stosować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, czyli ważna jest bogata w wymienione witaminy dieta oraz kremy z koenzymem. Nikt nie chce, aby na jego skórze zbyt szybko zaczęły pojawiać się zmarszczki, oznacza to bowiem widoczne objawy starzenia się. Dlatego warto jest wiedzieć, jakie są przyczyny ich powstawania i odpowiednio wcześniej zareagować, ponieważ wtedy efekty naszych działań są najlepsze.