Blog

SPA hotel - idealny wybór na relaks o każdej porze rokuNie ważne, czy marzysz o letnim chilloucie, jesiennej odskoczni od rzeczywistości czy regeneracji po zimie - Spa to zawsze dobry pomysł! Miejsce, w którym zadbasz nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.


Mówi się, że aby osiągnąć równowagę, trzeba zadbać zarówno o nasze ciało, jak i umysł. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ dolegliwości fizyczne oddziałują na naszą psychikę i odwrotnie. Stres, zmęczenie przekładają się na spadek sił witalnych i potrafią obniżyć odporność. Ważne jest więc holistyczne dbanie o komfort naszego organizmu. Idealnym do tego miejscem jest Spa. 

Opcja Day Spa, czyli całodniowego pobytu z centrum odnowy biologicznej, jest dobrym pomysłem, ale jeszcze lepszym jest wybranie się na kilkudniowy lub weekendowy wyjazd. Hotel Spa daje możliwości zaznania naprawdę głębokiego odprężenia i oderwania się od rzeczywistości, a tym samym głębszego zanurzenia się w relaksie. Wyjazd za miasto działa kojąco, zwłaszcza, jeśli wybieramy miejsca blisko natury. 

Znajdziesz odpowiednie miejsce w swojej okolicy

Nie trzeba wybierać się jednak na drugi koniec Polski, aby znaleźć wysokiej jakości hotel ze Spa. Obiekty tego typu znajdziemy wszędzie - w górach i nad morzem, na Mazurach i na Mazowszu, pod Warszawą, Krakowem czy Wrocławiem. Dziś bez większego problemu znajdziemy hotele Spa w promieniu kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. 

article-thumb-6


Dla każdego coś miłego

Miejsca różnią się między sobą zakresem oferowanych zabiegów i terapii - niektóre skupiają się na pielęgnacji połączonej z profesjonalnymi zabiegami medycznymi, inne idą nawet w stronę medycyny estetycznej, z kolei są również takie miejsca, które skupiają się na szerokiej gamie masaży. Wiele placówek oferuje również zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie. W wielu znajdziemy strefę saun, baseny i jacuzzi, a nawet groty solne. Możliwości jest wiele! Wystarczy dobrać je do swoich potrzeb. A także do swojego portfela - dzięki wielu hotelom ze Spa oraz samym centrum odnowy biologicznej oferta i cennik są niezwykle zróżnicowane. Są także placówki, które swoją ofertę kierują do kobiet w ciąży, dzięki czemu przyszłe mamy będą mogły się odprężyć i być może ulżyć doskwierającym im dolegliwościom. Do hotelu ze Spa warto pojechać również z dziećmi - są i miejsca, w których najmłodsi mogą liczyć na specjalne zabiegi, takie jak masaż czekoladą, który dzieci wręcz uwielbiają.