Porada

Skoki tandemowe- spełnij swoje marzenia


Porady i newsy, DIY -  cityon.pl

Zawsze wydawało ci się, że spadochroniarstwo to hobby dla osób, które mają odpowiednią kondycję, zdrowie i mnóstwo pieniędzy? Teraz możesz poczuć się jak prawdziwy skoczek spadochronowy bez mozolnych przygotowań i wysokich kosztów – wystarczy, że wybierzesz skok tandemowy, dzięki któremu spełnisz swoje marzenia!

Czym są skoki tandemowe?

Skoki w tandemie nie są już nowością, ale dopiero od jakiego czasu są one tak popularne i obecnie można z nich korzystać praktycznie w całej Polsce. Są to specjalne skoki spadochronowe, w których udział biorą dwie osoby – jest to kompetentny instruktor oraz pasażer, którzy są złączeni ze sobą uprzężą, a na plecach instruktora znajduje się spadochron i automat przystosowany do tandemów. W ten sposób pasażer nie musi mieć żadnego wcześniejszego przygotowania – nie musi brać udziału w badaniach lekarskich, treningach czy kursach. To powoduje, że skoki tandemowe są teraz tak popularne!

Skok tandemowy przebiega podobnie jak zwykły skok spadochronowy. Wyznaczonego dnia uczestnik skoku stawia się na lotnisko, a na nim przechodzi krótkie przeszkolenie bezpieczeństwa i odbiera potrzebny sprzęt – są to gogle oraz kombinezon, gdy wymaga tego aura. Następnie wszyscy wchodzą do samolotu i lecą na wysokość 3000-4000 metrów. Wysokość skoku jest przy tym kluczowa, ponieważ od niej zależy czas swobodnego spadania, któremu towarzyszą niezwykłe emocje i adrenalina. To wtedy spada się z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę – to niezapomniane uczucie! Potem po osiągnięciu określonego pułapu otwiera się czasza spadochronowa i przez kilka minut można podziwiać okoliczne widoki z lotu ptaka na spokojnie, aby następnie miękko wylądować na trawie.

Istnieje też możliwość rejestracji skoku – w tym przypadku przed tandemem wyskakuje dodatkowy skoczek, na którego kasku zamontowana jest kamera, aby zdjęcia i filmy były jak najlepszej jakości. Można je potem odebrać na płycie DVD lub pobrać z internetu. Chociaż wideorejestracja to kolejny wydatek, to jednak można uzyskać dzięki niej bezcenną pamiątkę i warto zdecydować się na taką opcję.


Gdzie skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Skoki tandemowe wbrew pozorom wcale nie są drogie – za skok z 3000 metrów zapłaci się około 500-600 złotych, najdroższa opcja to około 1000 złotych za skok z 4000 metrów z opcją wideofilmowania. Można także zapłacić mniej, dlatego warto śledzić promocje. Skoki organizowane są obecnie na terenie całej Polski przez niemalże każdą szkołę spadochronową – oferty można sprawdzić online i także przez internet wykonać rezerwację.


Gdy szukasz czegoś na niecodzienny upominek, możesz także wybrać skok spadochronowy w tandemie. Wystarczy, że zakupisz voucher upominkowy – nie musisz wtedy podawać z góry daty skoku, dlatego też osoba obradowana będzie mogła wskazać ją samodzielnie. To oryginalna niespodzianka na urodziny, Dzień Ojca, rocznicę czy też na ślub!

Na emocjonujące skoki tandemowe zaprasza wszystkich Szkoła Spadochronowa „Skydive” z siedzibą w Kruszynie pod Włocławkiem. Skoki prowadzone są także w takich lokalizacjach jak Przasnysz, Pruszcz Gdański i Gliwice. Istnieje możliwość wideofilmowania i zakupu skoków spadochronowych jako voucher upominkowy. 

Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów