Popularne zapytania: lombard Warszawa lombard Kraków komis samochodowy paczkomat Wrocław kościół Wrocław


Porada

Skoki tandemowe- spełnij swoje marzenia

CityOn.pl

Zawsze wydawało ci się, że spadochroniarstwo to hobby dla osób, które mają odpowiednią kondycję, zdrowie i mnóstwo pieniędzy? Teraz możesz poczuć się jak prawdziwy skoczek spadochronowy bez mozolnych przygotowań i wysokich kosztów – wystarczy, że wybierzesz skok tandemowy, dzięki któremu spełnisz swoje marzenia!

Czym są skoki tandemowe?

Skoki w tandemie nie są już nowością, ale dopiero od jakiego czasu są one tak popularne i obecnie można z nich korzystać praktycznie w całej Polsce. Są to specjalne skoki spadochronowe, w których udział biorą dwie osoby – jest to kompetentny instruktor oraz pasażer, którzy są złączeni ze sobą uprzężą, a na plecach instruktora znajduje się spadochron i automat przystosowany do tandemów. W ten sposób pasażer nie musi mieć żadnego wcześniejszego przygotowania – nie musi brać udziału w badaniach lekarskich, treningach czy kursach. To powoduje, że skoki tandemowe są teraz tak popularne!

Skok tandemowy przebiega podobnie jak zwykły skok spadochronowy. Wyznaczonego dnia uczestnik skoku stawia się na lotnisko, a na nim przechodzi krótkie przeszkolenie bezpieczeństwa i odbiera potrzebny sprzęt – są to gogle oraz kombinezon, gdy wymaga tego aura. Następnie wszyscy wchodzą do samolotu i lecą na wysokość 3000-4000 metrów. Wysokość skoku jest przy tym kluczowa, ponieważ od niej zależy czas swobodnego spadania, któremu towarzyszą niezwykłe emocje i adrenalina. To wtedy spada się z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę – to niezapomniane uczucie! Potem po osiągnięciu określonego pułapu otwiera się czasza spadochronowa i przez kilka minut można podziwiać okoliczne widoki z lotu ptaka na spokojnie, aby następnie miękko wylądować na trawie.

Istnieje też możliwość rejestracji skoku – w tym przypadku przed tandemem wyskakuje dodatkowy skoczek, na którego kasku zamontowana jest kamera, aby zdjęcia i filmy były jak najlepszej jakości. Można je potem odebrać na płycie DVD lub pobrać z internetu. Chociaż wideorejestracja to kolejny wydatek, to jednak można uzyskać dzięki niej bezcenną pamiątkę i warto zdecydować się na taką opcję.


Gdzie skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Skoki tandemowe wbrew pozorom wcale nie są drogie – za skok z 3000 metrów zapłaci się około 500-600 złotych, najdroższa opcja to około 1000 złotych za skok z 4000 metrów z opcją wideofilmowania. Można także zapłacić mniej, dlatego warto śledzić promocje. Skoki organizowane są obecnie na terenie całej Polski przez niemalże każdą szkołę spadochronową – oferty można sprawdzić online i także przez internet wykonać rezerwację.


Gdy szukasz czegoś na niecodzienny upominek, możesz także wybrać skok spadochronowy w tandemie. Wystarczy, że zakupisz voucher upominkowy – nie musisz wtedy podawać z góry daty skoku, dlatego też osoba obradowana będzie mogła wskazać ją samodzielnie. To oryginalna niespodzianka na urodziny, Dzień Ojca, rocznicę czy też na ślub!

Na emocjonujące skoki tandemowe zaprasza wszystkich Szkoła Spadochronowa „Skydive” z siedzibą w Kruszynie pod Włocławkiem. Skoki prowadzone są także w takich lokalizacjach jak Przasnysz, Pruszcz Gdański i Gliwice. Istnieje możliwość wideofilmowania i zakupu skoków spadochronowych jako voucher upominkowy.