Turystyka

Romantyczny weekend na Mazurach - sprawdź, co musisz wiedzieć!Zbliża się ważny dla waszego związku dzień? Rocznica ślubu, pierwszej randki? Może zamierzasz zrobić drugiej połówce urodzinową niespodziankę lub po prostu chcecie spędzić ze sobą trochę czasu z dala od obowiązków, zmartwień, codziennych trosk? Nie macie planu dokąd pojechać na taki weekend dla dwojga? Mazury oferują mnóstwo możliwości, a przede wszystkim spokój, bliskość natury, piękne widoki oraz niepowtarzalny klimat, który pozwala wypocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Romantyczny weekend w SPA - Mazury

Aby w pełni wykorzystać czas na relaks i cieszenie się wolną chwilą, warto wybrać się do hotelu, w którego ofercie znajdziecie liczne zabiegi, masaże dla dwojga, kąpiele w jacuzzi, relaks w saunie oraz basenie. Takie miejsce to fantastyczny sposób na to, by przez chwilę oderwać się od rzeczywistości, zaznać odrobiny luksusu.

W ciągu dnia możecie zafundować sobie wycieczkę po okolicy, pożeglować, popływać kajakami lub wpław w jeziorze, poczuć się częścią natury, wyciszyć. Po południu oddać się w wyspecjalizowane ręce masażystów, poddać zabiegom upiększającym, a wieczorem zjeść romantyczną kolację przy świecach i butelce dobrego wina. Po takim weekendzie z pewnością wrócicie do domu pełni sił i energii do działania, a wasz związek nabierze rumieńców.

Jak zaplanować weekend we dwoje?

W pierwszej kolejności ustalcie miejsce i termin weekendu dla dwojga. Mazury pozwalają na realizację wielu aktywności. Możecie uprawiać tu liczne sporty wodne, korzystać z uroków pięknych tras rowerowych lub oddawać się pieszym wędrówkom.

Aby maksymalnie spożytkować czas na wyjeździe, przygotujcie w domu plan tego, co chcielibyście robić i co zobaczyć. Pamiętajcie jednak, że ma to być weekend pełen aktywnego lub pasywnego relaksu, czyli do wszelkiego planu podchodźcie z pewnym dystansem. Nie zerkajcie bez przerwy na zegarek, nie denerwujcie się, gdy coś pójdzie nie tak. Skupcie się na wspólnie spędzonym czasie, na sobie i waszej relacji. Zatroszczcie się o siebie nawzajem.

Przed wyjazdem polecamy sprawdzić prognozę pogody, byście mogli dostosować swoje oczekiwania, do warunków atmosferycznych lub właściwie się przygotować.

W dniu wyjazdu postarajcie się wyruszyć jak najwcześniej lub o takiej porze, by uniknąć ewentualnych korków, szczególnie jeśli to długi weekend czy okres wakacyjny. Jeśli jednak niespodziewanie utkniecie na trasie, pamiętajcie, że to również czas spędzony razem, wykorzystajcie go na wspólną rozmowę.

Weekend dla dwojga - Mazury

Jeżeli szukacie miejsca, w którym wypoczniecie, spędzicie wspaniały czas i stworzycie cudowne wspomnienia, godnym polecenia jest Pałac Mortęgi na Mazurach. To niebywale klimatyczne miejsce, pełne historii, tradycji, a jednocześnie ekskluzywnego splendoru. Znajdujący się na tym terenie kompleks jest odrestaurowanym XIX-wiecznym pałacem oraz folwarkiem przystosowanym do potrzeb przyjeżdżających gości. Wśród tutejszych budynków znajduje się m.in.: Dworek, Spichlerz, Powozownia, Browar, Sala zabaw, Stajnie, Ujeżdżalnia, Owczarnia. Wszystko to położone jest na 14 hektarach, dzięki czemu pozostaje jeszcze mnóstwo terenu na romantyczne spacery i pikniki.