Porada

Pożyczka szybka – czy to bezpieczne?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Mnóstwo firm pożyczkowych i kolejne, coraz to lepsze oferty. Przy nie najlepszym stanie naszych portfeli całkiem chętnie decydujemy się na szybkie pożyczki. Kuszące jest minimum formalności oraz właśnie szybkość. Pożyczka wydaje się idealnym sposobem na nagły i pilny wydatek, który przerasta zawartość naszego konta. Jednak czy takie szybkie pożyczki są na pewno bezpieczne? O czym trzeba pamiętać chcąc zaciągnąć pożyczkę?


Pożyczka szybka – minimum formalności

 

Dla zyskania większej ilości klientów, firmy pożyczkowe na całego już wykorzystują internet. Dziś można zaciągnąć pożyczkę nie wychodząc nawet z domu, a wszystko zajmuje dosłownie chwilę. Firmy pożyczkowe cieszą się popularnością, gdyż cała procedura jest znacznie szybsza w porównaniu do banków. Formalności ograniczone są do minimum. Nie trzeba składać całego szeregu dokumentów potwierdzających pracę, zarobki, dochody, wydatki ani nawet podawać powodu zaciągania pożyczki i go dokumentować, jak w przypadku kredytów w bankach. Wystarczy  dowód osobisty i podanie we wniosku danych osobowych oraz kwoty i terminu spłaty pożyczki. Firmy używają także systemów, dzięki którym w chwilę weryfikują konto bankowe klienta oraz jego historię kredytową, by ocenić jego zdolność do spłaty zobowiązania. Dzięki temu już po chwili pieniądze są na naszym koncie. Tymczasem jednak to minimum formalności może spowodować sporo problemów, dlatego warto podejmować rozsądne decyzje, w oparciu o wcześniej zweryfikowane dane i informacje.

Zaciągajmy pożyczki z głową

 

Pożyczka szybka to idealny sposób na nagły wydatek, ale nie można się spieszyć, nawet jeśli zapłacić za coś trzeba szybko. Oferty trzeba dokładnie przeanalizować, a najlepiej sprawdzić firmy oraz opinie klientów o firmach, a także o ofertach. Wybierając ofertę należy zwrócić uwagę na możliwe terminy spłaty, wysokość oprocentowania, odsetek oraz dodatkowe opłaty. Najlepiej zdecydować się na pożyczenie dokładnie takiej kwoty, jaka jest potrzebna, nie wyższej. Mnogość ofert nie ułatwia wyboru odpowiedniej, ale możemy zawsze pomóc sobie poprzez korzystanie z porównywarek czy rankingów pożyczek. Pozwala to się ustrzec przed horrendalnymi odsetkami czy oprocentowaniem albo innymi ukrytymi opłatami.

Uważajmy na dokumenty

 

Dziś do zaciągnięcia pożyczki wystarczy sam dowód osobisty. Jego utrata może więc skończyć się dla nas bardzo źle. Jeśli zauważymy, że zaginął nam dowód, niezwłocznie udajmy się do swojego Urzędu Miasta lub Gminy, by złożyć wniosek o unieważnienie dowodu. Uważajmy także na swoje dane, jakie publikujemy w internecie. Chwaląc się nawet jakimś dyplomem możemy nieświadomie opublikować swoje dane.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów