Hobby

Piwo bezalkoholowe – produkcja i rodzaje

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Nazwa sugeruje, że piwo bezalkoholowe to napój, który nie zawiera alkoholu. Jednak czy na pewno zawsze tak jest? Sprawdź, czym jest ten rodzaj piwa, czym różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika i jak powstaje!


Bez alkoholu?

Piwa bezalkoholowe smakiem, barwą i aromatem są zbliżone do swoich tradycyjnych odpowiedników. Główna różnica dotyczy – jak się należy spodziewać – zawartości alkoholu. Większość dostępnych w sprzedaży rodzajów piwa zawiera go od 4 do 6%. Z kolei, aby napój mógł zostać sklasyfikowany jako piwo bezalkoholowe, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami nie może mieć go więcej niż 0,5%. Jeśli więc z jakichś powodów musisz unikać nawet śladowych ilości alkoholu, pamiętaj o tym, aby upewnić się, że na etykiecie wybranego przez Ciebie piwa bezalkoholowego znajduje się informacja o całkowitym braku tej substancji w składzie (zawartość alkoholu: 0,0%).

Jak powstaje?

Zarówno piwa alkoholowe, jak i bezalkoholowe powstają z takich samych składników, a mianowicie:

  • słodu,
  • chmielu,
  • drożdży,
  • wody.

Również sam proces warzenia jest w obu przypadkach bardzo podobny i różni się zwykle tylko na jednym etapie. Różnica ta ma na celu niedopuszczenie do wytworzenia się alkoholu, lub – w przypadku innej technologii produkcji – usunięciu z napoju tego, który już powstał. Dlatego też do najpopularniejszych metod wytwarzania piwa bezalkoholowego zalicza się:

  • Przerywanie fermentacji – tak, aby drożdże nie zaczęły wytwarzania alkoholu,
  • Ograniczenie fermentacji – wykorzystanie specjalnych szczepów drożdży, które pozwalają na uzyskanie pożądanego aromatu i smaku, nie produkując alkoholu,
  • Dealkoholizacja – na końcowym etapie warzenia alkohol jest usuwany z napoju za pomocą filtracji lub odparowywania.

Ile rodzajów?

Piwa bezalkoholowe zyskują coraz większą popularność i obecnie stanowią już 5% sprzedaży tego trunku. Wzrostowi zainteresowania sprzyja z pewnością coraz większy wybór tego typu napojów dostępny na rynku. Na sklepowych półkach można bowiem znaleźć bezalkoholowego lagera, piwa pszeniczne, ciemne oraz smakowe.

Piwa bezalkoholowe to ciekawa alternatywa dla wielbicieli tego złocistego trunku. Więcej interesujących informacji na temat historii, produkcji i gatunków piwa znajdziesz natomiast na stronie Wolepiwo.pl.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów