Turystyka

Opatija - popularne miasto na Chorwacji - dlaczego warto je odwiedzić?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Opatija jest to jedno z najpopularniejszych miast w Chorwacji, leżące w regionie o intrygującej nazwie Kvarner, posiada ciekawą historią.Przepiękna miejscowość o oryginalnej nazwie Opatija, znajduje się w idealnym miejscu w regionie Kvarner. Miasteczko to z ciekawymi zabytkami, co roku odwiedzane przez dziesiątki tysięcy rozleniwionych urlopowiczów. Wyliczając liczne zabytki, rajskie plaże i wspaniale przygotowaną bazę turystyczną, odnosi się wrażenie o tym iż jest to istny raj dla przyjezdnych. Ilość atrakcji dla zwiedzających jaką można tu spotkać zapewne uraduje najbardziej wymagającego turystę.

Opatija jest to jedno z najpopularniejszych miast w Chorwacji, leżące w regionie o intrygującej nazwie Kvarner, posiada ciekawą historią.

Opatija jest to jedno z najpopularniejszych miast w Chorwacji, leżące w regionie o intrygującej nazwie Kvarner, posiada ciekawą historią.

O fakcie że jest to cudowny region Chorwacji potwierdzają liczne badania przeprowadzone na grupie losowo zapytanych turystów zwiedzających Chorwację, którzy potwierdzili że to nie jest ich pierwszy pobyt w tym pięknym mieście jakim jest Opatija. Pewnie jest to kolejny z czynników które przyczyniają się że w sezonach letnich miejsce to zwiedza miliony turystów z całej Europy.

Opatija obecnie pięknie wyremontowane wiele przeżyło w czasie swej zawiłej historii. Długo było władane pod zaborem obcych krajów, to przyczyniło się do sporej ilości ciekawych zbudowanych tu zabytków. Co roku, chętnie odwiedzane jest przez wiele tysięcy turystów nawet z najdalszych regionów naszego kontynentu. Władze miejscowości zauważyły olbrzymi potencjał jaki znajduje się we właściwościach turystycznych Opatija, przyczyniło się to do faktu że starannie odrestaurowano każdy mieszczący się tu zabytek, dochowując zarówno pierwotny wygląd, oraz sposób wykonania. Sporo zabytków nie dało by rady tak dokładnie odbudować, gdyby nie pomoc międzynarodowych organizacji i instytucji, takich jak UNESCO. Odpowiednio dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, a także wciąż rozwijająca się sieć połączeń autostrad i dróg międzymiastowych sprawia że jazda po Chorwacji należy do szczególnie przyjemnych – również podczas sezonu gdy Opatija najeżdża często kilka krotność mieszkających tu na co dzień mieszkańców.

Dziesiątki atrakcji które czekają na turystów przyczyniają że część z nich ponownie przybędzie tu w kolejne wakacje. Nawiązując kontakty z turystami można odnieść wrażenie że miasteczko Opatija ma w sobie coś co powoduje że człowiek pragnie tu powrócić i wracać bez względu na to czy był już tu w latach poprzednich. Liczne atrakcję turystyczne, dobra baza hotelowa i idealne warunki klimatyczne, przyczyniają się że każdego roku do Opatija przyjeżdża dziesiątki tysięcy podróżników, a turystyka stała się głównym źródłem dochodu dla wielu zamieszkujących tu mieszkańców. stał się szybciej rozwijających się zakątków Europy, każdy region pochwalić się może sporym wzięciem w śród turystów, a Kvarner szczególnie na ich brak nie narzeka. Przyczyną tego zapewne jest fakt że zapewne wiele czynników, oprócz wyżej wyszczególnionych podkreślić należy to że szczególnie przychylnie nastawionych pracowników agencji turystycznych oraz mieszkańców do przybywających tu gości. Wakacje spędzone w , a zwłaszcza w Kvarner na pewno będą niezapomniane.

Miejscowi doceniają swoją historię, i wiedzą że to dzięki niej zawdzięczają te bogate w ilości atrakcyjnych budowli które każdego roku ściągają tysiące turystów. Sporo zabytków zalicza się do grupy światowej, których opieką powierzono UNESCO, pilnujące ich los w trosce dla następnych pokoleń.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów