Porada

Odzież na rower - jaka powinna być? Zawsze dobrze jest wiedzieć, jakiego zestawu i odzieży potrzebujesz, jeśli zaczynasz przygodę z kolarstwem. Niezależnie od tego, czy zaczynasz jeździć do pracy, rozwijasz swoją pasję do kolarstwa szosowego, czy po prostu chcesz zwiększyć komfort jazdy, na tej liście znajdziesz informacje o tym, co i dlaczego warto kupić. 

Niektóre z elementów na liście są niezbędne dla wygody i bezpieczeństwa, jeśli planujesz często jeździć, w inne warto zainwestować w późniejszym czasie. 

W co się ubrać na wycieczkę rowerową?

W lokalnym sklepie rowerowym i w sklepach internetowych znajdziesz produkty na każdą kieszeń, więc nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy, by skompletować swój zestaw rowerowy. 

Skorzystaj z tej listy jako punktu wyjścia, a jeśli chcesz poznać rekomendacje, mamy też mnóstwo recenzji zestawów rowerowych przygotowanych przez nasz zespół w Adventure Sport, które zostały wypróbowane, przetestowane i ocenione, abyś wiedział, że kupujesz właściwy produkt do właściwego zadania. W ofercie sklepu Adventure Sport znajdziesz rękawice sportowe oraz czapeczki rowerowe.

Zastanawiasz się nad kupnem nowego roweru? 

Jeśli planujesz zakup nowego roweru, nasze przewodniki kupującego pomogą Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie rower.  

O ile nie masz epickich dojazdów do pracy (w takim przypadku warto zapoznać się z listą wyposażenia do jazdy na rowerze szosowym w dalszej części strony), priorytetem jest zachowanie suchości, ciepła (lub chłodu, jeśli jest lato) oraz dotarcie do pracy w czystości i względnym spokoju... a wszystko to przy jednoczesnym pokonaniu korków. 

W co się ubrać na wycieczkę rowerową? 

Jazda rowerem do pracy w środowisku miejskim z natury polega na zatrzymywaniu się i ruszaniu, więc osoby dojeżdżające do pracy mają tendencję do odczuwania na przemian ciepła, gdy są w ruchu, i szybkiego ochładzania się, gdy zatrzymują się na światłach i skrzyżowaniach. 

Widoczność w zatłoczonym środowisku miejskim jest również ważna, dlatego odzież przeznaczona dla osób dojeżdżających do pracy będzie często wyposażona w elementy hi-vis i/lub odblaskowe, a w niektórych przypadkach także w zintegrowane światła. 

Pamiętaj o kasku na rower 

W zależności od tego, gdzie na świecie jeździsz, kaski są albo opcjonalne, albo obowiązkowe, więc sprawdź, jakie są przepisy. 

Widoczność w ruchu ulicznym jest problemem dla wielu osób dojeżdżających do pracy, dlatego wiele kasków jest dostępnych w jaskrawych kolorach z elementami hi-vis i odblaskowymi naszywkami, a niektóre mają nawet wbudowane światła. 

Upewnij się, że kask jest dobrze dopasowany. Postaw na profesjonalny sprzęt i zamów już dziś.