Blog

Niezwykłe parki rozrywki na świecieZapewne nie znajdzie się wśród nas zbyt wiele osób, które nie marzą o tym, żeby choć raz odwiedzić jakiś słynny park rozrywki. W końcu takie nazwy jak Disneyland, czy też Universal Studios są znane chyba każdemu człowiekowi - ale zazwyczaj pozostają jedynie w sferze marzeń, bo przecież nie można sobie ot, tak, wyskoczyć na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych, czy też Singapuru. Do tego istotną przeszkodę zazwyczaj stanowią kwestie finansowe. O ile nie jesteś krezusem, nie dysponujesz wolnymi setkami tysięcy złotych na koncie, a Twoje kontakty z hazardem to jedynie gry oparte o legalne kasyno w Polsce, to zapewne nawet nie bierzesz pod uwagę tego, żeby do takiego parku wyjechać, oszczędzając jak już na wakacje w jakiejś egzotycznej krainie, typu Meksyk, Hawaje, Haiti, czy Tajlandia. Ale popełniasz w ten sposób spory błąd!


Najlepsze parki rozrywki na świecie

Dziś chcemy Ci zaprezentować parki rozrywki zlokalizowane w różnych miejscach świata, które naprawdę warto odwiedzić, jeśli będziesz gdzieś w okolicy. Co więcej - nie wszystkie są na innych kontynentach, niektóre z nich będą niedaleko naszej granicy. Jeśli więc Cię ten temat choć trochę zainteresował, to zapraszamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu.

Ferrari World

Jeden z najciekawszych naszym zdaniem parków rozrywki na świecie zlokalizowany jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zaznaczamy jednak od razu, że jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób dorosłych - i nie chodzi tutaj o obecność roznegliżowanych ponad wszelką miarę dziewczyn, ale raczej o to, że oferowane w nim atrakcje raczej nie zainteresują dzieci. Nie musisz się także obawiać panujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich upałów. Ferrari World jest bowiem w całości zamknięty wewnątrz budynku. I to nie byle jakiego! To jeden z największych budynków świata, który ma powierzchnię 86 tysięcy metrów kwadratowych i mieści mnóstwo niesamowitych atrakcji.

Możesz tutaj na przykład wsiąść do cieszącej się już mianem legendy kolejki górskiej. Nosi ona nazwę Formula Rossa i jeździ po kształcie przypominającym słynny tor Monza. Choć stwierdzenie „jeździ” zapewne jest sporym niedopowiedzeniem. Kolejka Formula Rossa  oferuje bowiem przeciążenia i przyśpieszenia na poziomie najlepszych bolidów Formuły 1. Rozpędza się do prędkości 240 km/h w ciągu 5 sekund od startu zatrzymanego i z taką prędkością pokonuje trasę będącą odwzorowaniem toru Monza w skali 1 do 1. Wagoniki mają stylizację przypominającą nieco Ferrari F430 Spider (planowana jest zmiana wyglądu na Ferrari 488 Pista) i wzbudzają u turystów gigantyczne emocje połączone w niektórych momentach ze strachem!

Europa Park

Przenosimy się teraz do Europy, a konkretnie do miejscowości Rust. Mieści się ona w Niemczech, w odległości około 700 kilometrów od granic naszego kraju. Niedawno został wybrany najlepszym parkiem rozrywki na świecie. I to nie bez powodu, bo jego oferta jest naprawdę niezwykle bogata. Mamy tutaj na przykład:

  • Własny teatr.

  • Wspaniałe ogrody, w których można się schronić przed zgiełkiem lub upałem.

  • Aż dziewięć ogromnych, wodnych kolejek górskich.

  • Cztery tradycyjne roller coastery, o wyjątkowo długich trasach biegnących przez cały park.

  • Blisko 20 stref tematycznych podzielonych na sektory związane z różnymi krajami (jak na przykład Szwajcaria, Rosja, Portugalia, Anglia, czy Niemcy) oraz tematyką - starożytny Egipt, dżungla, pustynia, śnieg to tylko kilka z nich.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz ochotę na wypad do naprawdę wspaniałego parku rozrywki, to Europa Park jest doskonałym pomysłem na weekend - o ile nie mieszkasz na ścianie wschodniej naszego kraju!

Disneyland w Paryżu

Jednym z najbardziej znanych parków rozrywki na świecie jest amerykański Disneyland. Ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że tak naprawdę Disneylandów jest aż kilkanaście, rozrzuconych w różnych miejscach świata. A największą popularnością ze wszystkich jest ten zlokalizowany w Paryżu. Co więcej - cieszy się on także najlepszymi opiniami ekspertów oraz samych odwiedzających.

Rzecz jasna zgodnie ze swoją nazwą paryski Disneyland jest w całości poświęcony bajkom z wytwórni Walta Disneya. Podzielony jest on na liczne strefy tematyczne. I choć nie jest największym pod względem obszarowym, bo to miano należy do Disney’s Animal Kingom na Florydzie, to jednak oferuje najwięcej atrakcji.

W paryskim Disneylandzie dzieci mają do wyboru mnóstwo różnego rodzaju atrakcji, jak karuzele, kolejki górskie, zjeżdżalnie i mnóstwo innych. Wszystkie są utrzymane w klimatach klasycznych bajek Disneya, jak na przykład Myszka Miki, Dumbo, Król Lew i wiele innych. Ale także nowsze produkcje znajdą tutaj swoje odpowiedniki. Znajdziemy także kopię słynnego zamku Cinderelli - kopię, bo oryginał, znacznie większy, znajduje się w pierwszym utworzonym parku Disneya, Magic Kingdom na Florydzie.

Wracając do Paryża, mamy tutaj oczywiście także bogatą ofertę restauracji i noclegów, a także sporo atrakcji dla dorosłych - jak kina, kasyna, czy też pokazy sztucznych ogni, cyrk (ale bez zwierząt) i inne opcje. Dzieci mogą także przejść przez ścieżkę edukacyjną, która pozwoli im dowiedzieć się na przykład, jak tworzono filmy animowane kiedyś, a jak to się odbywa dziś.