Turystyka

Nie zapomnij o parkingach lotniskowych - wstępna rezerwacjaWakacje za granicą wymagają zaplanowania wielu rzeczy. Przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu tanich noclegów, targowanie się z przewoźnikami lotniczymi o jedne z najlepiej płatnych pakietów, kupowanie zniżkowych biletów na zwiedzanie atrakcji - wszystko to składa się na niesamowite przeżycie wakacyjne. Niemniej jednak w naszym pośpiechu, aby zdobyć wszystkie te korzystne oferty wielokrotnie mijamy się z istotnym aspektem światowej wycieczki i to łączy się z parkingiem na lotnisku. Chociaż wcześniejsza rezerwacja parkingu na lotnisku może pomóc Ci odłożyć znaczną ilość pieniędzy, w naszej nieświadomości regularnie zaniedbujemy tę cechę podróży lotniczych. Sprawdźmy, w jaki sposób wcześniejsza rezerwacja może pomóc nam uratować ciężko zarobiony kapitał. Wiele z wiodących lotnisk pobiera dwie opłaty za postój. Pierwsza z nich odnosi się do taryfy za pojawienie się na miejscu, a druga do opłaty za wcześniejszą rezerwację. Opłata za rezerwację wstępną pozwala na zapisanie się na miejsce parkingowe przed wyjazdem i zrekompensowanie tego przed wyjazdem. Obecnie opłata za wstępną rezerwację na praktycznie wszystkich lotniskach może być o około 30% niższa niż opłata za postój. 

 Wstępna rezerwacja miejsca parkingowego na lotnisku to prosta czynność, która nie zajmuje więcej niż dziesięć minut. Jednak rezerwując ten niewielki czas, można w znacznym stopniu obniżyć całkowite koszty podróży. Ale jak zamierzasz to zrobić? Cóż, rozważ nasze pomocne strategie. Nieco więcej niedogodności może sprawić surfowanie po Internecie w celu uzyskania informacji o typowych opłatach za parking na lotnisku. Ale zasada jest taka: w żadnym wypadku nie opieraj swojej oceny wyłącznie na kosztach. To może czasami bamboozle Ci do niewłaściwego parkingu. Mądrze wybierz położenie parkingu na lotnisku Luton. Międzynarodowe lotniska są dobrze zbudowane i mogą nawet zająć piętnaście do dwudziestu minut, aby manewrować z jednego terminala do drugiego, a czasami trudno jest określić dokładny terminal w czasie. W związku z tym należy zastanowić się nad godziną odjazdu oraz nad tym, jak wygodnie jest przyjechać na parking, zanim zorganizuje się byle jaki parking. Przed zarezerwowaniem parkingu należy upewnić się, z którego terminala odlatuje samolot. Zwróć też uwagę na godziny i częstotliwość przesiadek w danym porcie lotniczym. 

Czasy transferów na różnych parkingach mogą się różnić. Jeśli prawdopodobnie złapiesz lot wczesnym rankiem lub o północy, możesz zarezerwować miejsce na parkingu lotniskowym blisko terminala, a tym samym zużywa niewiele czasu na transfer. Zanim podejmiesz jakiekolwiek zobowiązania, upewnij się, jak wygląda technika funkcjonowania danego parkingu. Dzięki temu dowiesz się, jaki rodzaj usługi otrzymasz. Na przykład parkingi lotniskowe nie oferują zbyt wielu usług dla klientów; będziesz musiał zlokalizować swój własny obszar, a następnie znaleźć drogę do przystanku autobusowego i wnieść cały bagaż do autobusu.

Na koniec należy dokładnie sprawdzić kwestię bezpieczeństwa. Jeśli jednak zależy Ci na dodatkowej pewności, możesz rozważyć parking poza lotniskiem, który jest bardziej godny zaufania niż jego odpowiedniki na lotnisku.