Porada

Najlepsze gry planszowe na długie zimowe wieczoryDługie, ciemne, jesienne i zimowe wieczory sprzyjają nudzie. Aby zapełnić wolny czas oraz spędzić go rozrywkowo w gronie rodziny lub najbliższych przyjaciół, sięgnij po planszówki! Po wielu latach zmniejszonej popularności, gry planszowe znowu wróciły do łask. Obecnie zapewniają mnóstwo śmiechu, radości i zabawy. Są one także bardzo dobrym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu z bliskimi, nawet jeśli ktoś inny wygra, to tak naprawdę nie ma przegranych. Wybierz najlepsze gry planszowe i zaproś najbliższych i rodzinę do wspólnej zabawy.


Gry planszowe najlepsze na jesienną nudę

Jeszcze kilka lat temu, wydawać by się mogło, że gry planszowe na dobre wyparte zostały przez gry komputerowe. Na szczęście moda na planszówki wraca. Gry planszowe dają możliwość bezpośredniej, realnej rywalizacji i pozwalają spełnić intelektualne potrzeby graczy. Stanowią one także doskonałą formę zabawy i relaksu, którą można się delektować w większym gronie rodziny i przyjaciół. Szeroki wybór gier planszowych znajduje się w ofercie Media Expert: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-planszowe.

4. Gra planszowa HASBRO Monopoly Classic

Gra planszowa HASBRO Monopoly Classic to ponadczasowa i wciąż niezwykle popularna gra planszowa. W klasycznych, niezmiennych zasadach gry Monopoly liczy się sprzedawanie, kupowanie oraz wymienianie się nieruchomościami, aby zdobyć jak największy kapitał. Im więcej nieruchomości posiadasz, tym większy możesz pobierać czynsz. Podejmuj ważne strategiczne decyzje, wykupuj okolicę, sprzedawaj hotele i nieruchomości, buduj imperium w tej grze planszowej, która dedykowana jest dla dorosłych oraz dla dzieci w wieku od 8 lat. Karty Kasa Społeczna  i Szansa mogą całkowicie zmienić bieg gry. Mogą one któregoś z graczy wysłać do Więzienia, ale mogą także spowodować, że ktoś się wzbogaci.

3. Gra planszowa REBEL Tajniacy

Gra planszowa REBEL Tajniacy zabierze Cię w intrygujący i tajemniczy świat szefów wywiadu, którzy próbują nawiązać jak najszybszy kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem w tym, że Szef Wywiadu może podać swojej drużynie wyłącznie 1 hasło na 1 turę, którym powiąże ze sobą kilka kryptonimów widocznych dla wszystkich. Drużyna musi wymyślić, który z kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając przy tym cudzych agentów. Co ważne, jeden z kryptonimów jest zabójcy. Bądź bardzo czujny i ostrożny, ale przede wszystkim nie daj się wyprzedzić gonitwie. Gra planszowa Tajniacy przeznaczona jest dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 lat.

2. Gra planszowa TM TOYS Milionerzy

Polska, nowa edycja gry planszowej Milionerzy, oparta na znanym na całym świecie teleturnieju. Wszystkie pytania zawarte w grze pochodzą z programu telewizyjnego. Odpowiedz prawidłowo na 12 pytań oraz zostań tytułowym Milionerem. Gra pozwala się wcielić w rolę zawodnika bądź prowadzącego Milionerów. Przeżyj niezwykle pełne niepewności chwile w gronie rodziny i przyjaciół. Gra planszowa Milionerzy przeznaczona jest dla młodzieży powyżej 12 lat i dla dorosłych.

1. Gra planszowa HASBRO Ryzyko

Celem gry Ryzyko jest opanowanie terytorium pozostałych graczy. Podejmij ryzyko, przejmij całkowitą kontrolę nad światem oraz stwórz własną niepowtarzalną, strategię wojskową. Nowa wersja gry Ryzyko zawiera nieco uaktualnioną planszę, nowy kształt pionków oraz posiada wzbogacone karty Misji. Wynik rzutów kostką decyduje o tym, kto wygrywa całą bitwę. Gracz, który jako pierwszy zajmie obce terytorium, wygrywa! Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 roku życia oraz dla dorosłych.

Jeśli gry planszowe chwilowo Ci się znudzą, zamień je na puzzle. Bogata oferta znajduje się na stronie https://www.mediaexpert.pl/zabawki/puzzle. Jeśli puzzle również się znudzą poszukaj innych zabawek na https://www.mediaexpert.pl/zabawki.