Porada

Najlepsze dywany do dziecięcego pokojuNajlepsze dywany do dziecięcego pokoju

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, które wymaga przede wszystkim szczegółowego określenia potrzeb małego mieszkańca. Większość rodziców stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Właśnie dlatego od niedawna obowiązkowym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju stały się miękkie i kolorowe dywany, które mają za zadanie chronić nasze maleństwo przed bolesnym upadkiem, a także nadać pomieszczeniom odrobiny przytulności. Poniżej zawarliśmy kilka najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model dywanu do dziecięcego pokoju.

Czym kierować się przy wyborze dywanu do dziecięcego pokoju?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego dywanu do pokoju naszego maleństwa nie należy do prostych zadań. Bardzo często pojawia się więc pytanie, czym należy się kierować wybierając dywanik dziecięcy? Od dawna wiadomo, że podłoga w dziecięcym pokoju jest bardzo podatna na różnego rodzaju zabrudzenia pochodzące zarówno od farb, pisaków, a także jedzenia. W związku z tym dywan do pokoju dziecięcego powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju plamy. Modele wykonane z syntetycznych surowców z długim bądź krótkim włosiem z pewnością nie będą podatne na mechacenie oraz przecieranie. Kolejnym ważnym czynnikiem warunkującym wybór najlepszego dywanu do dziecięcego pokoju jest długość włosia. Do tych pomieszczeń dedykowane są modele wykonane z nitem o długości od 10 do 15 centymetrów, które gwarantują łatwość w czyszczeniu oraz idealną izolację termiczną.

Antypoślizgowy spód to ogromne ułatwienie

Coraz więcej dostępnych na rynku dywanów dedykowanych do dziecięcych pokoi zostało wyposażonych w antypoślizgowy spód, który ma za zadanie przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom. Dzięki temu dodatkowy dywan nie będzie ulegał niekontrolowanym przesunięciom po panelach czy też wykładzinie. W przypadku, gdy posiadamy już dywan bez antypoślizgowego dołu, należy zainwestować w specjalną matę wykonaną z gumy. W połączeniu z dywanem będzie ona pełnić identyczne funkcje jak w przypadku modeli antypoślizgowych. Jak widać, wybór odpowiedniego modelu do dziecięcego pokoju nie należy do najłatwiejszych decyzji, ponieważ konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka najważniejszych aspektów. Idealny dywan powinien zapewnić małemu użytkownikowi przede wszystkim ogromny komfort oraz bezpieczeństwo, a antypoślizgowy spód to bardzo praktyczny dodatek, którego wybór warto przemyśleć.