Porada

Meble do sklepu na wymiarKażdy, kto nosi się z zamiarem otwarcia własnego punktu handlowego lub usługowego, musi liczyć się z koniecznością urządzenia przestrzeni, w tym doboru odpowiednich mebli i materiałów POS. Nie inaczej jest ze sklepem. Co więcej – właśnie w sklepach, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością różnorodnego asortymentu, ma to szczególne znaczenie. Jak dobrać odpowiednie wyposażenie? Dlaczego najlepszym wyborem są meble na wymiar? I jak do tego mają się nieszablonowe materiały POS?


Dbałość o detale w sklepie

Jeśli zapytamy przedsiębiorcę o to, co jest najważniejsze na etapie rozpoczynania działalności, zapewne odpowie, że dopracowanie produktu, zapewnienie ciągłości dostaw, ustalenie uczciwej ceny, czy dobra reklama. Być może gdzieś pod koniec pierwszej dziesiątki wymieni on wyposażenie sklepu w meble i inne przedmioty niezbędne do odpowiedniej prezentacji asortymentu. Tymczasem to właśnie one są detalem, którego nie wolno zaniedbywać, bo wpływa na ogólne wrażenie względem marki (user experience) i może znacząco zwiększyć szanse na zakup lub wręcz przeciwnie – przekreślić je. Co więcej, szeroko pojęte wykończenie sklepu może też wpływać pozytywnie na wydajność pracowników.

Meble na wymiar – indywidualny projekt, który wyróżnia

Aby odnieść sukces rynkowy, trzeba się czymś wyróżniać względem konkurencji. To niby znane i wyświechtane powiedzenie, o którym jednak często zapominamy w pracy operacyjnej. O ile na etapie tworzenia oferty czy dopracowywania produktu mamy to „z tyłu głowy”, o tyle urządzając przestrzeń często już tniemy koszty i idziemy po linii najmniejszego oporu.

Tymczasem wystarczy spojrzeć na sklepy, które zainwestowały w unikalny wizerunek i nieszablonowe wyposażenie, by przekonać się, jak meble na wymiar i pomysłowe materiały POS wpływają na wizerunek marki. Byliście kiedyś w Croppie? Urban style wręcz wylewa się tam z każdego kąta, przez co mamy wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w samym środku streetwear’owego lifestylu. Jest to jak najbardziej spójne z pozycjonowaniem sklepu, a w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i muzyką zachęca do tego, by odwiedzić jeszcze jeden regał.

Meble dopasowane w każdym aspekcie

Jednak wizerunek to jedno, a funkcjonalność drugie. Dlatego kolejnym, nie mniej ważnym argumentem za meblami na wymiar w sklepie, jest ich praktyczność. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykorzystać każdy centymetr podłogi i ściany, co nie tylko wpływa na ogólną estetykę i komfort robienia zakupów, ale też pozwala wyeksponować więcej towaru, bez wrażenia „przeładowania”.

Jak już zostało zasygnalizowane, dopasowane idealnie pod nasze potrzeby meble na zamówienie to też wygoda dla pracowników. Odpowiednio wpasowane w przestrzeń, duże półki, regały, wieszaki, czy materiały POS, są po prostu łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. I to nie tylko ze względu na ich gabaryty, ale także rozmieszczenie – ergonomiczna i logicznie ułożona wystawa zaoszczędzi czas spędzony na bezsensownym poszukiwaniu danej kategorii asortymentowej.