Porada

Materac przy rehabilitacji - jaki wybrać?W trakcie rehabilitacji sen jest niezwykle istotny. Aby odpowiednio zadbać o odpowiednią regenerację ciała i umysłu, niezbędny jest odpowiedni materac. Materac rehabilitacyjny łączy cechy materacy antyalergicznych, przeciwodleżynowych oraz ortopedycznych. Produkt ma przede wszystkim dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała, a tym samym zapewniać optymalne wsparcie kręgosłupa. Ponadto materac rehabilitacyjny ma zapobiegać deformacjom, zapewniać regenerację i odpoczynek mięśniom i stawom. Materace medyczne firmy Hilding ograniczają rozwój mikroflory bakteryjnej. Często są także fantastycznym rozwiązaniem w przypadku osób z nadwagą bądź otyłością.

Jaki materac Hilding wybrać przy rehabilitacji?

Wybór materaca przy rehabilitacji powinien uzależniony być od rodzaju dolegliwości, z którą się zmagamy. Idealny produkt ma zapewniać optymalny wypoczynek, a tym samym wspierać procesy rekonwalescencji. Materace Hilding niezależnie od wybranego modelu charakteryzują się wysoką jakością i profesjonalnym wyprofilowaniem, co odpowiada za ich funkcję medyczną oraz ortopedyczną. Odwieź https://www.materacezamosc.pl i znajdź idealny materac dla siebie. 

  • Materac Rumba i Salsa: Stworzone z pianek idealnie dopasowujących się do kształtu ciała. Regulują temperaturę ciała podczas snu oraz zmniejszają napięcie mięśniowe.
  • Materac Fandango i Pasodoble: Materace o zwiększonej twardości, zapewniające maksymalne wsparcie podczas snu. Stworzony z myślą o osobach lubiących sypiać na twardym podłożu. Idealny dla seniorów, osób z problemami kręgosłupa czy z nadwagą.
  • Materac Makarena: Złożony ze sprężyn o różnym stopniu twardości. Polecany osobom ze zwiększonym napięciem mięśniowym. Dopełniony lateksem zapewniającym właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze. 

Portrait-of-young-woman-suffering-from-pain-in-neck-massaging-aching-muscles


Zalety materacy medycznych

Materace rehabilitacyjne zapewniają wiele korzyści prozdrowotnych. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, rozłożonemu równomiernie zależnie od wagi i potrzeb, pomagają redukować ból mięśni, stawów i kości. W odróżnieniu od tradycyjnych materacy nie pogłębia deformacji i uszkodzeń, co pozwala na zdrowy, mocny sen. Materace rehabilitacyjne podtrzymują najbardziej anatomiczną pozycję kręgosłupa, zapewniając szybsza i skuteczniejszą rehabilitację. Ponadto wykonane są z najwyższych jakościowo materiałów, optymalnie elastycznych i sztywnych, co jest gwarancją mocnego, nieprzerwanego snu przez całą noc. Materace medyczne dostępne są w różnych rozmiarach. W przypadku par dobrze sprawdzi się materac 180x200 w przypadku seniorów lub osób dbających o większy komfort sprzątania czy przenoszenia idealny będzie mniejszy, lżejszy materac 90x200.

Dla kogo materac medyczny?

Materace medyczne tworzone są głównie z myślą o osobach w trakcie rehabilitacji. Osoby po operacjach chirurgicznych czy poważnych urazach potrzebują dobrych warunków do wypoczynku. Sen obok zdrowej diety jest najważniejszym narzędziem umożliwiającym powrót do sprawności. Ponadto materace rehabilitacyjne przeznaczone są dla  osób z problemami kręgosłupa, które zmuszone są spędzać dużą część dnia w pozycji leżącej. Specjalistyczne właściwości materacy rehabilitacyjnych zapobiegają namnażaniu się bakterii i drobnoustrojów, działają także przeciwodleżynowo. Materac wspiera także odbudowę i regenerację organizmu, co jest szczególnie ważne w przypadku sportowców. Produkt sprawdzi się w przypadku par, z dużą różnicą wzrostu i wagi. Materace sprężynowe, charakteryzujące się dużą wypornością, wpływają na lepszy komfort snu obu osób.

Black-modern-bedside-table-next-to-the-double-bed-with-grey-bedding-in-a-simple-bedroom-interior