Porada

Laser frakcyjny - skuteczny sposób na odmłodzenie skóryWidoczne zmarszczki, niechciane rozstępy czy blizny potrafią odebrać pewność siebie. Choć wszystkie one są naturalne i pojawiają się na ciele każdej z nas, brak akceptacji na ich pojawienie się nie zawsze jest czymś złym. To czy niespodzianki na naszym ciele są nam zupełnie obojętne, czy też wywołują kompleksy, zależy wyłącznie od nas. Od nas także zależy czy zdecydujemy się na ich usunięcie. Jeśli jednak już podejmiemy decyzję o pozbyciu się drobnych niedoskonałości, warto wybrać rozwiązanie, dzięki któremu osiągniemy upragniony efekt. Z całą pewnością może być nim m.in. laser frakcyjny.


Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Podczas zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego dochodzi do intensywnych procesów regeneracyjnych w głębi skóry. Kolagen stanowi jeden z najważniejszych składników tkanki łącznej. Zmniejszająca się ilość produkowanego przez nasz organizm białka, sprawia, że skóra traci jędrność i pojawiają się pierwsze widoczne zmarszczki. Decydując się na laser frakcyjny Warszawa, stawiamy na zwiększoną produkcję włókien kolagenowych. Włókna te odpowiadają za podtrzymanie sprężystości skóry - w efekcie wszelkie zmarszczki i rozstępy zostają spłycone.

Dla kogo laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest dedykowane wszystkim tym, którzy pragną przywrócić swojej skórze jędrność i zminimalizować widoczność zmarszczek, blizn oraz rozstępów. W szczególności docenią go osoby borykające się z:

  • bliznami potrądzikowymi,
  • bliznami powypadkowymi,
  • bliznami pooperacyjnymi,
  • rozstępami,
  • zmarszczkami,
  • wiotką skórą,
  • przebarwieniami,
  • rozszerzonymi porami.

Laser frakcyjny - efekty

Laser frakcyjny, choć narusza zewnętrzną warstwę skóry i sprawia także, że w głębszych warstwach dochodzi do zmian, jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym (warto jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Jak na nieinwazyjny zabieg przynosi on spektakularne efekty.

Po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego skóra staje się bardziej sprężysta, a jej koloryt zostaje wyrównany. Wszelkie blizny i rozstępy zostają spłycone. Jednym zdaniem możemy podsumować, że laser frakcyjny skutecznie odmładza skórę.

Jak długo czekać na efekty po laserze frakcyjnym?

W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie kosmetycznym, na efekty z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie musimy długo czekać. Są one widoczne już po pierwszym zabiegu. W przypadku redukcji blizn czy rozstępów konieczne będzie wykonanie kilku - ok. 3-5 zabiegów, z zachowaniem odpowiednich odstępów.