Turystyka

Kitesurfing - sport dla każdegoKitesurfing jest nie tylko bardzo oryginalnym, ale ostatnio także coraz popularniejszym sportem. Wyprawy kite do Egiptu cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko u osób, które już miały styczność z latawcem, ale także u tych, które chciałyby spróbować czegoś nowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego sportu, zapraszamy do lektury naszego tekstu.


Czym jest kitesurfing?

Można go trenować zarówno nad polskim morzem, jak i w Egipcie - kitesurfing to sport bardzo uniwersalny. Niektórzy określają go mianem ekstremalnego. Nie oznacza to jednak, że do czerpania przyjemności z tzw. latawca, trzeba natychmiast opanować niezwykle skomplikowane techniki i ewolucje. To sport dla każdego, doskonale radzą sobie z nim nastolatki, a także dojrzałe osoby. Aby spróbować w nim swoich sił, potrzebujesz specjalnej deski oraz latawca, dzięki którym będziesz mógł śmigać na falach. Jeśli dopiero zaczynasz (lub chcesz poprawić swoją technikę), niezbędny będzie też dobry trener. Kursy kitesurfingu cieszą się bardzo dużą popularnością, a Polacy chętnie wybierają jako miejsce pobierania lekcji Egipt.

Kite w Egipcie? Dlaczego właśnie tam?

Skoro już mowa o tym, gdzie można poćwiczyć swoje umiejętności w kitesurfingu, nie można nie wspomnieć o El Gouna w Egipcie. Śmiało można powiedzieć, że to miejsce na ziemi wprost stworzone dla kitesurferów. Doskonałe warunki pozwalają na uprawianie tutaj sportu przez cały rok. Odpowiednia temperatura wody i powietrza, a także odpowiednie wiatry sprawiają, że położona niedaleko Hurghady El Gouna jest prawdziwym rajem dla fanów kitesurfingu. Zajęcia odbywają się tutaj przez cały rok, a chętnych nie brakuje. Egipt od wielu lat przyciągał fanów historii starożytnej i faraonów. Dziś równie chętnie odwiedzają go wszyscy miłośnicy wody oraz sportu. Możliwość zdobycia nowych umiejętności czy odwiedzenia pięknych miejsc na Morzu Czerwonym podczas kitesafari w Egipcie to tylko niektóre z powodów, dla których warto zdecydować się na wyjazd.

Sport dla każdego - przekonaj się sam

Jak już wspomnieliśmy, kitesurfing to świetny sport, którego może spróbować każdy. Płeć czy wiek nie mają w tym przypadku większego znaczenia. Latawiec kochają zarówno młodzi, nastoletni ludzie, jak i osoby dojrzałe. Jeżeli kochasz wodę i chcesz dostarczyć sobie odrobinę adrenaliny, koniecznie sprawdź wyjazdy kite do El Gouna w Egipcie. Wyobraź sobie wiatr rozwiewający Twoje włosy, słońce rozgrzewające skórę oraz kropelki wody, które natychmiast ją chłodzą. Fajna wizja? No to nie czekaj, tylko rezerwuj czas na wyjazd i wskakuj na deskę!