Blog

Kiedy warto wybrać się do trychologa?Kiedy warto wybrać się do trychologa?

Trycholog to specjalista zajmujący się zdrowiem skóry głowy oraz włosów. Kiedy warto się do niego wybrać?

 

1. Czym zajmuje się trycholog Gliwice?

2. Wypadanie włosów - jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić?

3. Na co zwrócić uwagę przy diagnozowaniu schorzeń skóry głowy oraz ich późniejszemu leczeniu?

 

Czym zajmuje się trycholog Gliwice?

Problem z wypadaniem włosów wbrew pozorom dotyczy wielu osób, niezależnie od płci oraz wieku. Przyczyn takiego zjawiska może być wiele i w każdym przypadku należy je zidentyfikować indywidualnie. Jeżeli jesteśmy dotknięci tą niedogodnością i stopniowo coraz bardziej martwimy się o wygląd naszej czupryny, w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do gabinetu trychologa. Jest to specjalista, który pomaga w diagnozowaniu problemów skóry głowy oraz specjalizuje się w procedurach z zakresu niechirurgicznego zagęszczania włosów. Powinien być to także nasz pierwszy krok na drodze do rozwiązania naszego problemu, zanim zdecydujemy się na bardziej inwazyjne zabiegi, jak na przykład przeszczep włosów.

 

Wypadanie włosów - jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić?

Leczenie łysienia ma różne ścieżki, zależnie od tego co jest jego przyczyną. Osoba gubiąca włosy ze względu na wysoki stres czy nieprawidłową dietę będzie potrzebować innego wsparcia niż ktoś, kto cierpi na zaburzenia hormonalne lub ma genetyczne skłonności do pojawienia się łysienia, na przykład w formie łysienia plackowatego. Trycholog. gliwice najpierw przeprowadza z nami wywiad, często opierając się także o nasze aktualne badania, a następnie przy pomocy specjalnej kamery sprawdza wygląd naszej skóry głowy. Dopiero bazując na tak zdobytej wiedzy podpowie nam, jak przeprowadzić rewitalizację mieszków włosowych oraz jakie zabiegi pomogą nam w odzyskaniu bujnej czupryny.

 

Na co zwrócić uwagę przy diagnozowaniu schorzeń skóry głowy oraz ich późniejszemu leczeniu?

Jeżeli zdecydujemy się, by naszą skórą głowy zajął się specjalista, powinniśmy przede wszystkim podążać za jego wskazówkami. Zaliczamy do nich przede wszystkim korzystanie ze wskazanych kosmetyków w opisany przez trychologa sposób, zapisanie się na zabiegi wzmacniające mieszki włosowe, jak na przykład mezoterapia tlenowa lub igłowa, a także wykonanie dodatkowych badań lub konsultacji lekarskich, jeżeli problem z wypadaniem włosów jest powodowany przez inny, poważniejszy. Gdy będziemy ściśle współpracować ze specjalistą, w większości wypadków bardzo szybko zobaczymy efekty i będziemy mogli znów cieszyć się bujną czupryną.