Porada

Jakie szkolenie UX dla firm wybrać?



User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, to pojęcie, które coraz częściej można spotkać w różnego rodzaju mediach. Dzisiaj większość firm działających na rynku, które chcą się rozwijać i osiągnąć sukces musi pamiętać o projektowaniu UX, czyli tym zorientowanym na użytkownika. Aby było to możliwe, należy posiadać określoną wiedzę i umiejętności. Można kusić się oczywiście o samodzielne kształcenie, ale jest to bardzo trudne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się być profesjonalnie prowadzone szkolenia, do których zalicza się między innymi szkolenia UX dla firm. Z uwagi na to, że ich oferta jest naprawdę bogata warto wiedzieć jakie kursy wybrać, aby zainwestowane pieniądze nie okazały się wyrzuconymi w błoto.


Szkolenia UX dla firm – jakie mogą być?

User Experience to temat niezwykle popularny. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że firmy szkolące w tej dziedzinie są bardzo elastyczne. Większość z nich proponuje szkolenia zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Warto pamiętać, że obecnie postawić można na szkolenia:

  • otwarte;
  • zamknięte.

Te pierwsze to szkolenia, w których udział mogą wziąć pracownicy różnych firm. Ich atutem jest możliwość poznania nowych osób, a tym samym zdobycia nowych kontaktów, które mogą przydać się w prowadzeniu firmy. Szkolenia UX dla firm zamknięte tworzone są z myślą o pracownikach konkretnej firmy. Oznacza to, że idealnie odpowiadają na indywidualne potrzeby i są najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w wiedzy i umiejętnościach.

Czy odbywające się online szkolenia UX dla firm to dobry wybór?

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się internetowe szkolenia UX dla firm. Wielu przedsiębiorców rozważających udział pracowników w kursach o projektowaniu zorientowanym na użytkownika zastanawia się, czy takie szkolenia to naprawdę dobry pomysł. Warto wyraźnie zaznaczyć, że szkolenia online pod względem jakości nie ustępują tym stacjonarnym. Warunkiem jest oczywiście ich prawidłowe przygotowanie. Aby mieć pewność, że kurs będzie okazją do zdobycia niezbędnej wiedzy i konkretnych umiejętności, warto postawić na ten prowadzony przez renomowaną, cieszącą się doskonałą opinią firmę.

Jakie firmy mogą zdecydować się na szkolenia UX dla firm?

Nie w każdym przypadku udział pracowników w szkoleniu UX ma sens. Z całą pewnością jest to wartościowy kurs dla wszystkich tych, którzy pracują w branży IT. Ze szkoleń o takiej tematyce dużo wyniosą nie tylko UX designerzy, ale również:

  • analitycy;
  • project managerowie.

Najlepsze szkolenia zawsze prowadzone są przez praktyków, którzy doskonale znają się na swojej pracy. W efekcie mogą oni przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również szereg umiejętności praktycznych, bez których trudno wyobrazić sobie pracę w zakresie UX.

Szkolenia UX dla firm to dobry wybór, jeśli chcemy przestrzegać zasad projektowania zorientowanego na użytkownika. Na takie kursy warto wysyłać wszystkich pracujących przy produkcie. Przydadzą się one również osobom odpowiedzialnym za tworzenie firmowej strony internetowej. Bez wątpienia inwestycja w szkolenia z zakresu UX naprawdę się opłaca.

Artykuł powstał we współpracy z https://ux-pm.pl/