Porada

Jaki zegarek męski wybrać do garnituru?Jaki zegarek męski wybrać do garnituru?

Zegarek to stylowy dodatek dla każdego mężczyzny, który chce nienagannie prezentować się w eleganckich outfitach. Jednak dobór odpowiedniego czasomierza może być trudny i spędzać sen z powiek. Zastanawiasz się, jaki zegarek męski wybrać do garnituru? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.


Jaki powinien być zegarek męski do garnituru?

Istnieje kilka podstawowych zasad, którymi warto kierować się podczas wyboru czasomierza do garnituru. Oto najważniejsze kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę przy doborze tego akcesorium.

1. Rozmiar czasomierza

Chronometr musi być proporcjonalny do ciała mężczyzny. Średnica tarczy zegarka do eleganckiego stroju powinna wynosić od 35 do 40 milimetrów. Jest to podyktowane faktem, iż czasomierz musi się mieścić pod mankietami koszuli. Co więcej, zbyt duży zegarek w zestawieniu z garniturem będzie wyglądał nieelegancko.

2. Kolor zegarka

Dobierając zegarek do garnituru, warto pamiętać, że chronometr musi być dostosowany do koloru stroju. Znaczenie będą mieć więc barwy tarczy, koperty, bransolety lub paska.

3. Czytelność tarczy

Odczyt aktualnej godziny musi być jak najkrótszy.

4. Design chronometru

Każdy mężczyzna ma inne upodobania co do wyglądu czasomierza. Jednak wybierając zegarek do formalnego stroju, warto zwrócić uwagę na modele stonowane i minimalistyczne.

Jaki zegarek męski będzie odpowiedni do garnituru?

Wybór eleganckich zegarków męskich do garnituru jest spory. Jeśli zdecydowałeś się założyć strój w kolorze czarnym, postaw na model o srebrnej kopercie, białej tarczy i skórzanym pasku. Doskonałym wyborem będzie zegarek Frederique Constant Classics Automatic wykonany ze stali szlachetnej w okrągłym kształcie. Taki właśnie czasomierz można znaleźć w ofercie sklepu https://www.zegarki.zgora.pl/zegarki_meskie/. Akcesorium z tego tworzywa charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję i nie wywołuje reakcji alergicznych. Ponadto w chronometrze zastosowano szafirowe szkło. Z kolei do granatowego garnituru strzałem w dziesiątkę będzie zegarek ze złotą tarczą i kopertą.