Porada

Jaki zapach do wnętrz wybrać?Są takie dekoracje do domu, których nie widać, a które mają niebagatelne znaczenie. Do takich zaliczyć można np. Oświetlenie, a także zapachy. Te ostatnie mają ogromną moc, działają na zmysły, przyczyniają się do odpoczynku lub dodają energii. Tak duża rola zapachów w naszym życiu sprawia, że te, które będą królować w domowym wnętrzu, trzeba odpowiednio dobierać. Na co zwrócić uwagę wybierając perfumy do wnętrz?

Jak wprowadzić zapachy do domowego wnętrza?

Zapachy w domowych wnętrzach pojawiają się naturalnie i niemal niepostrzeżenie. Tworzy je ugotowany obiad, upieczone ciasto, bukiet kwiatów ustawiony na stole jadalnym. Niestety w domu pojawiać mogą się też nieprzyjemne i niechciane wonie np. przepoconych ubrań po treningu czy dymu papierosowego. Aby zniwelować te zapachy, warto zacząć stosować tzw. perfumy do wnętrz. Te występują pod różnymi postaciami i stanowią najlepsze dodatki do domu. Jako perfumy do wnętrz uznaje się świece (najlepiej te naturalne, sojowe, niewytwarzające sadzy i dymu), olejki eteryczne, dyfuzory z patyczkami.

Jaki zapach do domu wybrać?

To, jakie perfumy do wnętrz się wybierze, powinno być uzależnione od jego stylu. Zastosowane zapachy powinny odzwierciedlać gust domowników, pokazywać ich charakter i styl. Specjaliści rekomendują, aby zapachy też dobierać do konkretnego pomieszczenia. Stosując to rozwiązanie, ma się pewność, że perfumy do wnętrz staną się prawdziwymi dodatkami do domu. Przykładowo zapachy świeże, morskie, kwiatowe i orientalne poleca się do przedpokoju i pokoju dziennego, sensualne wonie to natomiast dobry wybór do sypialni. W pokoju, w którym śpimy, doskonale sprawdzą się też aromaty działające usypiająco i pomagające w odpoczynku oraz zasypianiu np. Lawenda, róża, kakao, wanilia, sosna.

Dyfuzory z patyczkami i świece zapachowe zaprosić można też do wnętrz, w których pracujemy lub uczymy się. Idealnym dodatkiem do nich będą wonie napełniające energią, pomagające w koncentracji, pobudzające. Takie właściwości ma np. zapach cytryny, goździka, cynamonu, mięty.

Perfumy do wnętrz – dodatki do domu działające na węch i wzrok

Perfumy do wnętrz to dodatki do domu, które przede wszystkim mają oddziaływać na zmysł węchu.  Nie da się jednak ukryć, że mocno działają one również na wzrok, szczególnie gdy wybierze się te ukryte w pięknych pojemniczkach. Stylowymi dodatkami do domu są bowiem i świece ukryte w pięknych pojemniczkach, i dyfuzory z patyczkami czy żelowe kulki umieszczone w przezroczystych naczyniach ustawionych na półkach i regałach. Dekorują one dom nawet kiedy nie pachną.

Na co zwrócić uwagę wybierając zapach do domu?

Zapachy to takie dodatki do domu, które trzeba dobierać niezwykle rozsądnie i z dużą uwagą. Muszą one odpowiadać wszystkim domownikom, nie drażnić ich, nie wywoływać bólów głowy. Warto też pamiętać o bezpieczeństwie. W domu, w którym mieszkają małe dzieci, nie najlepszym rozwiązaniem są tradycyjne świece, mogące stanowić potencjalne źródło zaprószenia ognia – bezpieczniejszym wyborem będą nowoczesne dyfuzory czy perfumy w aerozolu.