Blog

Jaki domek ogrodowy wybrać ?Domki ogrodowe są bardzo atrakcyjnym elementem każdej działki, na której są uprawiane warzywa i owoce. Jeżeli działka jest położona z dala od domu, lub posiadamy większą działkę, na której nie mamy miejsca, i kąta żeby schować narzędzia, urządzenia, oraz akcesoria potrzebne w momencie uprawy roślin, to domek ogrodowy spełni wszelkie oczekiwania osób, które chciałyby zapewnić sobie takie miejsce.

 

Domki ogrodowe są wykonane według prostych projektów, zazwyczaj z desek drewnianych. Niektóre z nich posiadają małe tarasy, na których po ciężkim dniu, na działce możemy rozpalić grilla, i zjeść kolację. W domkach tego typu, w lato, możemy również przenocować, jeśli mamy dużo pracy dnia następnego. Wystarczy wstawić do niego tapczanik, albo łózko polowe, i wyposażyć się w śpiwór.

W domkach ogrodowych z pewnością zmieści się także stół i mały regalik, do którego możemy schować nasiona, pudełko z herbata, i cukiernice, oraz szklanki, talerze i sztućce. Wybór domków ogrodowych nie jest zbyt trudny, z tego względu, iż są to bardzo podobne do siebie domki, różniące się jedynie małymi detalami.

Domki ogrodowe bardzo często są produkowane ze świerku. Są również dostępne domki w atrakcyjnej cenie do samodzielnego montażu. Firma produkcyjna dostarcza do klienta wszystkie elementy, z których powstanie domek. Pomieszczenie domku, możemy dobrać według własnych preferencji, mamy między innymi dostępne domki o podstawie, dwa na dwa metry, dwa na trzy metry, i trzy na trzy metry.

Wysokość domków również jest różna, a najczęściej możemy się spotkać z domkami o wysokości prawie 2,5 metra. Domki zazwyczaj wyposażone są w pojedyncze, lub podwójne drzwi, okna. Materiał wykorzystywany na pokrycie dachu to papa bitumiczna. Z kolei okna wypełnione są standardowo szkłem.

Na rynku możemy spotkać się z wieloma modelami domków, które mogą posłużyć, jako przechowalnia narzędzi, i wspomnianych powyżej rzeczy, oraz mogą spełniać funkcję schronienia np. przed deszczem, w przypadku przebywania z dala od domu.