Zdrowie

Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?


Porady i newsy, DIY -  cityon.pl

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Zatem - wyciągamy kleszcza.

UWAGA: Pod żadnym pozorem nie smaruj go niczym, ani też nie próbuj wyciskać palcami. Tak potraktowany kleszcz może zwymiotować, lub “wypluć wnętrzności” prosto do twojego krwioobiegu.A tym samym przekazać zarazki.

Znane są nam obecnie dwa sposoby wyciągania kleszczy:

  • 1. Penseta
    Kleszcza należy potraktować pensetą. Chwycić jak najbliżej skóry, tak by nie zgnieść ciała kleszcza i spróbować go wyciągnąć (chwycić to co innego niż zgnieść). Można spróbować kręcić nim ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (niektórzy mówią, ze obojętna strona w którą sie kręci).
  • 2. Pompka próżniowa
    Trzeba zrobić pompkę próżniową :) Pompkę robimy z plastikowej szczykawki (powinna być w większości apteczek) odcinając jej końcówkę. Przykładamy ja tak by różnica ciśnień wyrwała kleszczem i w miarę szybko staramy się wyciągnąć. Jak nie wyjdzie za pierwszym razem natychmiast powtórzyć, aż do skutku, byle tylko nam kleszcz się nie zwymiotował.
  • 3. Jest jeszcze teoretycznie trzeci sposób, zaopatrzyć sie w jakieś urządzenie do usuwania kleszczy.Ale na to chyba za późno gdy się już wbija… broń Boże nie czekaj, aż aptekę otworzą. Im szybciej wyjmiesz kleszcza tym lepiej.

Miejsce po kleszczu należy obserwować przez kilka tygodni, w przypadku wystąpienia obrzęków należy zgłosić się do lekarza.

PS: Kleszcza można zachować, na wszelki wypadek by sprawdzić później czy był zarażony. (w alkoholu 70-80% lub jak jeszcze jest żywy w torebce foliowej lub słoiczku zamkniętym.)

 

Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów