Turystyka

Jak szybko i sprawnie dojechać na lotnisko? PodpowiadamyPodróżowanie jest dziś bardzo łatwe, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wycieczki. Cieszy fakt, że do grona interesujących destynacji dołączają najodleglejsze zakątki świata. Dzięki tanim liniom lotniczym możemy za kilkadziesiąt złotych polecieć do wielu fantastycznych miast Europy. Decydując się na podniebną podróż, warto wiedzieć jak najszybciej dotrzeć na terminal.

Prywatne auto

Samo dotarcie na lotnisko może być stresujące, zwłaszcza dla osób, które debiutują w roli podniebnych podróżników. W takiej sytuacji najlepiej jest dojechać pod terminal własnym samochodem i pozostawić go w strzeżonym miejscu takim jak parking Kraków lotnisko. Obecnie nieopodal każdego terminala w Polsce znajdują się strzeżone miejsca postojowe, które ułatwiają przyjazd pasażerom. Parkingi są bezpieczne, monitorowane całą dobę, a cena za pozostawienie pojazdu nie obciąża znacznie budżetu podróżnego. Informacje o wolnych miejscach dostępne są na https://orangeparking.pl/. Korzystanie z własnego samochodu jest z pewnością mniej stresujące niż podróżowanie z bagażami komunikacją miejską. Dużym udogodnieniem jest fakt, że można zarezerwować miejsce postojowe przez Internet i przyjechać na parking bez obaw o brak dostępności. Poza tym samochód będzie od razu dostępny po powrocie z podróży, więc nie trzeba czekać na taksówkę. Jest to istotne, zwłaszcza, że po wylądowaniu samolotu wszyscy pasażerowie szukają transportu do domu i oczekiwanie na taryfę może się wydłużyć.  

Przejazd taryfą

Wybierając się na lotnisko, można skorzystać z taksówki. Przejazd wydaje się być wygodniejszy niż korzystanie z komunikacji miejskiej. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje ryzyko braku możliwości zamówienia taryfy o konkretnej godzinie albo, że taksówka może okazać się zbyt mała, by pomieścić wszystkie bagaże podróżnych. Poza tym jazda taryfą nie należy do najtańszych, zwłaszcza gdy zamawiający mieszka 10-20 km od lotniska. 

Podróż komunikacją miejską

Dojazd na lotnisko komunikacją miejską nie jest zły, zwłaszcza że autobusy zatrzymują się bardzo blisko wejść. Trzeba się jednak liczyć z tym, że podróż autokarem może być nieco niewygodna i czasami stresująca, zwłaszcza z bagażem. Dobrym pomysłem jest przyjazd z osobą trzecią. Jeśli ktoś z rodziny lub znajomych może nas zawieźć na lotnisko, jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W takiej sytuacji nie trzeba martwić się o samochód ani zamawianie taryfy. Bliska osoba może być wsparciem dla osób, które po raz pierwszy zdecydowały się na podróż samolotem. Znajomy może z nami poczekać aż do momentu skontrolowania bagażu.