Blog

Jak streamować na TwitchJak streamować na Twitch

Streamowanie na Twitchu - Jednoczesne granie i zarabianie dodatkowych pieniędzy. Jak streamować na Twitch?

Ponieważ z roku na rok coraz więcej mówi się o streamowaniu, można stwierdzić z pewnością, że ciągle przybiera ono na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody i zostanie streamerem. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to nie tylko świetna forma rozrywki, ale także sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy. Najpopularniejszą platformą do streamowania jest Twitch, a sam streaming to nic innego jak transmisja na żywo, podczas której widzom udostępniany jest ekran gry.

Jeśli chcesz zacząć streamować i zastanawiasz się jak streamować na Twitch, zapraszamy do dalszej części artykułu.

  1.  Jaki sprzęt jest potrzebny do rozpoczęcia streamowania?
  2. Kto może streamować na Twitch?
  3. Streamowanie ulubionych gier - Co warto stremować?
  4. Dlaczego widzowie live nw Twitrch są ważni?
  5. Dlaczego obserwujący na Twitch są ważni?

1. Jaki sprzęt jest potrzebny do rozpoczęcia streamowania?

Jeśli zamierzasz streamować, musisz wiedzieć, że potrzebny będzie do tego odpowiedni sprzęt. Stream odbywa się na komputerze, dlatego PC musi być na tyle wydajny, aby umożliwić wysoką jakość transmisji, obsłużyć grę oraz akcesoria, których chcesz używać. Jeżeli sprzęt będzie niewystarczający, a gra w czasie transmisji będzie się przycinać, może to spowodować opuszczenie Twojego kanału przez widzów.

Jeśli zatem zastanawiasz się jak streamować na Twitch i od czego zacząć swoją przygodę, zdecydowanie pierwszym krokiem jest zakup możliwie najlepszego komputera. Należy potraktować to jak inwestycję na kilka lat, która pomoże Ci rozpocząć streamowanie. W późniejszym czasie komputer będzie radził sobie z kolejnymi wymagającymi tytułami. Dobry sprzęt to także inwestycja w rozwój, ponieważ umożliwi on obsługę zaawansowanych programów, służących do montowania nagrywanych filmów z transmisji.

Oprócz komputera, żeby streamować na Twitchu potrzebne będą także mikrofon i słuchawki.

2. Kto może streamować na Twitch?

Zacząć streamowanie przy pomocy Twitch Studio może tak naprawdę każdy. Nie ma tutaj żadnych wymagań względem osób prowadzących transmisję. Możesz streamować dowolną grę, jednak należy pamiętać o dwóch istotnych elementach. Przede wszystkim, jak już zostało wspomniane wcześniej, musisz posiadać dobry sprzęt, który przyczyni się do wysokiej jakości transmisji. W teorii wystarczy komputer, słuchawki i mikrofon, jednak w praktyce, jeśli myślisz o profesjonalnym streamowaniu, warto postawić na najlepszej klasy sprzęt. Pozwoli to na przyciągnięcie większej ilości widzów.

Drugi ważny aspekt, to pomysł. Ponieważ stream jest dzisiaj bardzo popularny, również konkurencja jest całkiem spora. Żeby wyróżnić się i zyskać odbiorców, trzeba mieć warty uwagi pomysł i sposób na prowadzenie transmisji. Dobrze jest się do tego wcześniej przygotować, wybrać tematykę i znaleźć kreatywny sposób na streaming. Ważna jest także systematyczność, która przyciąga stałych widzów.

3. Streamowanie ulubionych gier - Co warto streamować?

Streamowane są przede wszystkim różne gry. Kanały te cieszą się sporym zainteresowaniem, a także przynoszą autorom niemałe zyski. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego tytułu. Czy zatem wybranie ulubionych gier do streamowania będzie dobrym pomysłem?

Wybór gry, która streamowana jest już na wielu kanałach może nie być korzystny, ponieważ bardzo trudno może być się przebić. Taki kanał bardzo łatwo może zniknąć w tłumie innych podobnych. Z kolei gra, która streamowana jest na małej ilości kanałów również może okazać się nietrafionym pomysłem. Może bowiem okazać się, że konkretny tytuł nie cieszy się zainteresowaniem wśród widzów.

Warto pamiętać, że nie tylko gry mogą być streamowane. Tematyka kanału może być dowolna, a w czasie transmisji można też po prostu rozmawiać ze swoimi widzami o ciekawych rzeczach.

4. Dlaczego widzowie live na Twitch są ważni?

Podczas każdego streamingu na Twitch'u wyświetlana jest liczba osób obserwujących transmisję. Informacja ta jest publicznie dostępna, przez co każdy, kto odwiedzi Twój streaming wie ile osób w danej chwili obserwuje transmisję. Widzowie Twitch są ważni dla Twojego konta, ponieważ duża ilość widzów w jednym momencie świadczy o interesującej transmisji. To z kolei powoduje, że algorytm promuje Twój live na wyższej pozycji w proponowanych transmisjach. Dzięki temu możesz łatwiej docierać do kolejnych odbiorców, a tym samym Twój kanał zyskuje na popularności.

5. Dlaczego obserwujący na Twitch są ważni?

Innym wskaźnikiem, świadczącym o popularności kanału są obserwacje Twitch. Jest to wskaźnik informujący o tym, jak dużą grupę odbiorców ma kanał. Im więcej osób obserwujących, tym większe potencjalne zasięgi streamów. Informacja o liczbie osób obserwujących konto użytkownika również jest publiczna. Dzięki temu zarówno inni użytkownicy, jak też reklamodawcy oraz widzowie w łatwy sposób mogą zweryfikować popularność danego kanału. Jednocześnie dla twórcy jest to statystyka mówiąca o rozwoju jego kanału.