Porada

Jak profesjonalnie wyczyścić tapicerkę samochodowąJak profesjonalnie wyczyścić tapicerkę samochodową

Tapicerka samochodowa – pod taką nazwą, najczęściej kryje się sposób wewnętrznego wykończenia  pojazdu. Mówimy tu o podsufitce wykonanej w technice formowanej  okładziny naszego dachu, profilowanych wykończeniach drzwi ,materiale na  fotelach i tylnej kanapie oraz wykładzinie podłogowej.

Moda i funkcjonalność dyktuje rozwiązania dla stylistów i producentów samochodów.  W Naszych pojazdach znajdziemy koncepcje wykończenia wnętrza przeniesione z nowoczesnych pomieszczeń i salonów.  Materiały użyte przez konstruktorów należą do najnowocześniejszych i bardzo bezpiecznych. Okładziny stosowane to różnego pochodzenia materiały syntetyczne, naturalne i ich modyfikacje. Materiały welurowe, alcantara, mieszanki polipropylenowe, skóra naturalna (bardzo rzadko w czystej formie), wełna itp.

Czyszczenie tapicerki samochodowej, podobnie jak czyszczenie mebli tapicerowanych jest zajęciem wymagającym znajomości specjalistycznych metod czyszczenia materiałów tekstylnych. Różnorodność materiałów wykończeniowych występujących w jednym aucie, wymaga stosowania kilku technik, sposobów czyszczenia i konserwacji tapicerki samochodowej. Profesjonalne czyszczenie lub pranie to usunięcie plam i zabrudzeń oraz konserwacja lub impregnacja powierzchni. Stosowanie jednego preparatu do czyszczenia wszystkich wykończeń jest bardzo niewskazane i może powodować trwałe zniszczenie powierzchni. Jak często powinno czyścić się samochód? Pytanie dotyczące wymagań i preferencji jego użytkownika.  Na zewnątrz o ile warunki pogodowe są sprzyjające to mycie pojazdu realizujemy co najmniej raz na dwa tygodnie. Kierowcy dla których samochód jest narzędziem pracy myją samochód bardzo często, nawet każdego dnia ! Inaczej podchodzimy do czyszczenia tapicerki (wnętrza pojazdu). Standardem jest raz lub dwukrotnie w roku. Istotne jest niedopuszczenie do trwałego utrwalenia się brudu w aucie.

Bardzo częstym przypadkiem jest kompletny brak zachowania standardów czyszczenia tapicerki samochodowej. Następstwem jest trwałe uszkodzenie lub odbarwienie tapicerki. Zabrudzenia stałe jak piasek lub spożywcze jak soki, kawa, zabrudzenia organiczne zmniejszają komfort użytkowania pojazdu oraz wpływają na szybką utratę wartości materialnej pojazdu. Nasze pojazdy, które w chwili zakupu były czyste i profesjonalnie zabezpieczone – mogą pozostać w tym stanie przez długie lata. Mycie auta nie jest już żadnym problemem , myjnie samochodowe różnego typu są  na każdym rogu ulicy.

Preferencje i wymagania kierowców, co do jakości mycia czy czyszczenia auta, są bardzo indywidualne i wymagają jak zawsze sprawdzenia lub polecenia firmy świadczącej takie usługi . Myjnie maja ofertę która obejmuje takie usługi jak:  mycie nadwozia środkami nie uszkadzającymi lakieru, czyszczenie wnętrza pojazdu, czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej i tekstylnej, regeneracja lakieru, profesjonalne czyszczenie i zabezpieczenie felg aluminiowych, chromowanych, pranie dywaników, pełne  przygotowanie samochodów do sprzedaży (podniesienie wartości pojazdu).  –  kosmetyka samochodowa autoryzowana myjnia Carvalet