CityOn.pl


Popularne zapytania: lombard Warszawa lombard Kraków komis samochodowy paczkomat Wrocław kościół Wrocław


Porada

Jak płacić mniej za abonament telefoniczny?

CityOn.pl
2020 rok powitał nas kolejnymi podwyżkami cen. Wszystko drożeje, a niestety wypłata wciąż taka sama. Jak więc obciąć choć trochę swoje comiesięczne wydatki? Oczywiście ganianie za promocjami jest jakimś wyjściem, ale wielu z nas po prostu nie ma na to czasu. Wybieramy zazwyczaj sklep, który jest blisko i w którym jest względnie tanio. To zupełnie zrozumiałe. Okazuje się jednak, że często najwięcej można oszczędzić obniżając wysokość rachunków. My dziś chcemy Wam podpowiedzieć, jak płacić mniej za abonament telefoniczny. Możecie się zdziwić jak dużo można na tym zyskać!


Abonament rodzinny – razem taniej

Nie od dziś wiadomo, że kupowanie czegoś we dwoje, troje czy więcej osób, bywa z różnych przyczyn opłacalne. Przy zakupach przez internet, można wtedy oszczędzić na przesyłce. Niekiedy natomiast kupowanie więcej niż jednej sztuki jakiegoś produktu objęte jest promocją. Na przykład „2 w cenie 1”, „3 w cenie 2”, itp. Nie inaczej jest z abonamentem telefonicznym. Wielu operatorów daje zniżkę dla klientów, którzy kupują u nich więcej niż 1 abonament. Oferty rodzinne są zwykle tym bardziej opłacalne, im więcej osób obejmują. Widać to zwłaszcza u czterech największych operatorów na naszym rynku – w Plusie, Play, T-Mobile i Orange.

Na szczęście jest też sporo mniejszych operatorów, którzy oferują naprawdę tani abonament rodzinny nawet dla dwóch osób. A kto sprzedaje abonament grupowy najtaniej?

Niezbędne minimum

Oczywiście cena to nie wszystko. Każdy z nas ma jakieś nieprzekraczalne minimum, jakie po prostu musi mieć co miesiąc do dyspozycji. Obecnie za pewien standard można by uznać nielimitowane połączenia i SMS-y. Do tego spory pakiet internetowy. Badania pokazują, że coraz więcej korzystamy z internetu za pośrednictwem komórek. W związku z tym pakiet 2 GB, który kiedyś był wystarczający, dziś nie zaspokaja już podstawowych potrzeb. Obecnie standardem robi się raczej 10 GB. I właśnie taką ofertę można by już chyba nazwać takim niezbędnym minimum. Ofertę mieszczącą w sobie nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiet internetowy 10 GB. Wróćmy więc do pytania, gdzie zapłacimy za taki abonament najmniej?

Najtańszy abonament grupowy?

Na ten moment w Premium Mobile. Za 34,80 zł miesięcznie dostaniemy od operatora 2 abonamenty mieszczące wszystko, o czym wyżej wspomnieliśmy. Na osobę wychodzi więc 17,40 zł! Za taką ofertę to naprawdę bardzo mało. W Premium Mobile można też wziąć abonament dla trzech osób.

Korzystnych ofert jest oczywiście więcej. Na przykład w Lajt Mobile za 34,99 zł miesięcznie dostajemy abonament dla dwóch osób z nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami i MMS-ami, a do tego pakiety po 30 GB. To naprawdę świetna oferta i droższa od tej w Premium Mobile jedynie o 19 groszy.

Wszystkich, którzy chcą wgryźć się w temat zachęcamy do zajrzenia na stronę mobilny-ranking.pl, gdzie znajdziecie aktualne i przejrzyste porówananie abonamentów rodzinnych.

Nie bój się dobrych zmian!

Jedno jest pewne, mimo rosnących cen można znaleźć sposób na oszczędności. Jednym z nich jest zmniejszenie wydatków na abonament komórkowy. Jak widać często wystarczy zmienić operatora i skorzystać z oferty grupowej. Niektórzy obawiają się postawić ten krok ze względu na legendarne kłopoty z zasięgiem. Prawda jest jednak taka, że wielu operatorów wirtualnych oferuje abonament bezterminowy, więc można z niego zrezygnować zachowując jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. A skoro tak, można bardzo łatwo sprawdzić, czy w naszej okolicy dana sieć ma odpowiedni zasięg. Czemu więc nie spróbować?