Porada

Fotograf czy kamerzysta – odwieczny dylematFotograf czy kamerzysta – odwieczny dylemat

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem. Młodzi ludzie chcą w jak największym stopniu zadbać, aby był to dzień doskonały. Nie każdego jednakże stać na to, aby nie patrząc na ceny korzystał z usług wszystkich najlepszych firm. Co zatem jest najważniejsze, aby ten dzień był wspaniały?


Trzeba zatem sprawdzić co najbardziej będzie się opłaciło, aby wesele było doskonałe, a do tego również, aby było z niego jak najwięcej pamiątek. Dla wielu osób największym problemem jest wybór między kamerzystą a fotografem. Zatrudnianie obydwóch specjalistów jest dosyć kosztowne, natomiast wybór między nimi ogromnie trudny. Chcemy mieć zdjjęcia i film, bo każda pamiatka na swój sposób jest wspaniała. Ceny wideofilmowania i fotografii są często ogromne i nie każdego na to stać. Są jednakże też zróżnicowane, dzięki czemu możemy znaleźć wyjątkowo korzystne ceny za stosunkowo wysoką jakość. Wystarczy dobrze poszukać. Są firmy, które zajmują się wyłącznie wideofilmowaniem. Muszą oni zapewnić firmie byt nawet po za sezonem, co sprawia, że ceny w takich firmach są bardzo wysokie. Często również możemy spotkać firmy, których właściciela dodatkowo pracują na etacie. Firma jest w stanie na siebie urobić nawet pomimo niskich cen. Takie firmy są w stanie zrobić doskonały film i zdjęcia nie życząc sobie za to ogromnych pieniędzy.

Obecnie coraz lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pakietów usług oferowanych przez kamerzystów i fotografów. Jak wiadomo w pakiecie taniej, więc możemy korzystając z kilku usług jednej firmy znacznie niższym kosztem mieć na swoim weselu zarówno kamerzystę jak i fotografa. Trzeba jednak poświecić sporo czasu, aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę. Warto pomyśleć o tym już z rocznym wyprzedzeniem, gdyż takie są dziś terminy u firm obsługujących wesela.

Na co trzeba patrzeć, żeby wybrać najlepszego fotografa i kamerzystę?

  • Przede wszystkim na prace, które wykonał już taki specjalista.
  • Na podejście specjalisty do klienta ( czy rozmawia, pyta, nie wciska swoich racji, ale słucha i doradza)
  • Opinie, które są dostępne na temat wybranego fotografa czy kamerzysty
  • Cena usługi oraz sprzęt, który używany jest podczas produkcji

Wszystkie te aspekty powinny przemówić za tym, że wybraliśmy odpowiedniego fotografa czy kamerzystę. Nie trzeba wybierać między jeną pamiątką, a drugą. Można mieć obie, jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy szukać, a także jeśli będziemy wiedzieli co jest dla nas najważniejsze.