Remont i budowa

Do czego służą pionowe wiertnice gąsienicowe?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Precyzyjne wykonywanie otworów w podłożu skalnym, jak i gruntowym o zróżnicowanym profilu wymaga stosowania wydajnych i łatwych w obsłudze maszyn. Do takich urządzeń należą nowoczesne pionowe wiertnice gąsienicowe. Do czego służą i gdzie można je spotkać?


Profesjonalny, mobilny sprzęt wiertniczy pozwala na pracę z użyciem różnych metod. Istnieje możliwość wiercenia z wykorzystaniem świdrów ślimakowych techniką „na sucho” z jednoczesnym wciskaniem rur osłonowych. Można też wykonywać otwory przy pomocy płuczki.

Gdzie są stosowane pionowe wiertnice gąsienicowe?

Wydajne pionowe wiertnice gąsienicowe to maszyny o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu. Są one zazwyczaj osadzone na podwoziu pojazdu ciężarowego, co umożliwia ich łatwe i szybkie przemieszczanie w trudno dostępne rejony. Jakie są zastosowania tej klasy rozwiązań?

  • Umocnienia osuwisk przebiegających w sąsiedztwie dróg oraz tras kolejowych.
  • Podziemne projekty instalacyjne i infrastrukturalne.
  • Prowadzenie specjalistycznych prac badawczych i wydobywczych w górnictwie.
  • Wykonywanie odwiertów pod budowę studni głębinowych.

Jednym z bardzo popularnych zastosowań tych urządzeń jest przeprowadzanie badań, których celem jest stworzenie kompleksowej ekspertyzy hydrotechnicznej, określającej przepuszczalność gleby w danym rejonie. Znajdują również wykorzystanie w trakcie budowy szybów, w których umieszcza się pompy ciepła.

Jakie zalety mają pionowe wiertnice na gąsienicach?

Uniwersalność to jedna z wielu zalet, jakimi charakteryzują się pionowe wiertnice na gąsienicach. Jednym z ich dostawców jest firma Staltechnika, z której ofertą można zapoznać się na stronie http://staltechnika.pl/. Jakie jeszcze korzyści płyną z wyboru tych maszyn?

  • Możliwość bardzo głębokiego, a zarazem bezpiecznego osadzania elementów konstrukcji stalowych.
  • Wydajna praca w szerokim spektrum podłoży – od lekkiej gleby, po beton i skały.
  • Bezproblemowe wiercenie nawet w silnie zurbanizowanym terenie.
  • Wysoka niezawodność i łatwość obsługi.

Nowoczesna gąsienicowa wiertnica pionowa stanowi doskonały wybór w przypadku realizacji zadań hydrotechnicznych, a także kompleksowych badań środowiskowych. Jest wykorzystywana również w trakcie prac związanych ze wznoszeniem elektrowni cieplnych oraz basenów geotermalnych. Jeżeli szukasz maszyny, która umożliwi Ci odwierty o głębokości do kilkuset metrów, to zdecydowanie powinieneś się nią zainteresować.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów