Turystyka

Dlaczego warto zwiedzić Nową Zelandię?Z mnóstwem naturalnego piękna i całą stertą kultury do odkrycia, jest tak wiele niesamowitych i najlepszych rzeczy do zrobienia w Nowej Zelandii. Nie ma znaczenia, czy jesteś miłośnikiem wędrówek, historii, czy tylko smakoszem z burczącym brzuszkiem, Nowa Zelandia jest miejscem dla Ciebie.


Jedyną rzeczą w posiadaniu tak wielu oszałamiających i najlepszych rzeczy do zrobienia w Nowej Zelandii jest to, że może być trudno wybrać wszystkie miejsca w dół. Chociaż, to jest prawie niezbędne, jeśli jesteś tylko odwiedzając Nową Zelandię na wakacje lub urlop. 


To jest dokładnie to, dlaczego chciałem podzielić się niektórymi z najlepszych rzeczy do zrobienia w Nowej Zelandii podczas następnej podróży. Cały kraj jest obdarzony kilkoma niesamowitymi miejscami, w których na pewno się zakochasz.


Aby ułatwić Wam podróż, stworzyłam małą mapę, na której zaznaczyłam niektóre z najważniejszych miejsc. Spójrz na gwiazdy, które odnoszą się do każdego punktu poniżej. 


12 miejsc, które musisz odwiedzić podczas podróży po Nowej Zelandii


Przeczytaj więcej, poniżej, o najlepszych rzeczach do zrobienia w Nowej Zelandii. Mieć najlepszą podróż. 


1.) Odkryj Milford Sound

12 miejsc, które musisz odwiedzić podczas wycieczki po Nowej Zelandii (4)


Udaj się na południowy zachód Wyspy Południowej, porzuć samochód i wskocz na łódź, aby zobaczyć oszałamiające widoki Milford Sound. To naprawdę jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Nowej Zelandii, jeśli jesteś miłośnikiem przyrody. 


Utworzony przez lodowce w epoce lodowcowej, został opisany przez Rudyarda Kiplinga jako "ósmy cud świata". Z jego górami i wodospadami, a także z delfinami przepływającymi przez wodę, która go otacza, trudno się z nim nie zgodzić.


Największą atrakcją jest Milford Discovery Centre i Underwater Observatory, gdzie można uzyskać 360-stopniowy widok na podwodne środowisko bez konieczności zamoczenia się.


Atrakcją jest Milford Discovery Centre i Underwater Observatory, gdzie można uzyskać 360-stopniowy widok na podwodne środowisko bez zamoczenia się nawet w najmniejszym stopniu.


Czytaj więcej: Najlepsze rzeczy do zrobienia w Auckland


2.) Odwiedź pełen adrenaliny, Queenstown

12 miejsc, które musisz odwiedzić podczas podróży po Nowej Zelandii (6)


Również po południowo-zachodniej stronie Wyspy Południowej znajduje się Queenstown. Inne miasto, zupełnie inne doświadczenie. Queenstown jest krajową stolicą przygody, więc zatrzymaj się tutaj, aby zażyć adrenaliny podczas skoku ze spadochronem lub bungee.


Możesz nawet spróbować Shotover Canyon Swing, najwyższego na świecie skoku z klifu.


Jeśli odwiedzisz Queenstown zimą lub wiosną i nie jesteś aż tak bardzo spragniony adrenaliny, możesz również sprawdzić słynną scenę narciarską Queenstown. Jest to całkiem zabawne miejsce do odwiedzenia i jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Nowej Zelandii, jeśli kochasz dreszczyk emocji! 


Czytaj więcej: Najlepsze rzeczy do zrobienia w Wellington


3.) Wędruj po oszałamiającym Dunedin

12 miejsc, które musisz odwiedzić podczas podróży po Nowej Zelandii (9)


Dunedin to miasto o mieszanym dziedzictwie szkockim i maoryskim, położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej.


Ten kulturowy koktajl jest zdecydowanie warty odwiedzenia; jego wiktoriańska i edwardiańska architektura jest oszałamiająca, podobnie jak jego dzika przyroda. Nie przegap rzadkich pingwinów żółtookich, które najlepiej zobaczyć podczas wycieczki pieszej lub rowerowej na sąsiednim półwyspie Otago.


Nie przegap rzadkich pingwinów żółtookich, które są najlepiej widoczne podczas wędrówki lub przejażdżki rowerowej na sąsiednim półwyspie Otago.


Czytaj więcej: Najlepsze wędrówki w Nowej Zelandii


4.) Zobacz przepiękne Christchurch

12 miejsc, które musisz odwiedzić podczas podróży po Nowej Zelandii (8)


Christchurch ma bogatą i niesamowitą historię (i warto ją zobaczyć podczas wizyty na Wyspie Południowej).


Koniecznie odwiedź Międzynarodowe Centrum Antarktyczne, przejdź się po New Regent Street i zjedz coś w The Noisy Lobster, które, jak się domyślasz, serwuje całkiem pysznego homara w mieście.


Yum! 


5.) Wędrówka przez Park Narodowy Abel Tasman

12 miejsc, które musisz odwiedzić podczas podróży po Nowej Zelandii (1)


Teraz, w północno-zachodniej części Wyspy Południowej, znajdziesz rajską plażę Abel Tasman. Uwierzcie mi, dla tego miejsca warto włożyć piasek do samochodu. Plaże są złote, woda niewiarygodnie błękitna i otoczona bujną, zieloną roślinnością.


Niezależnie od tego, czy chcesz wędrować ścieżką wzdłuż wybrzeża, pływać kajakiem w poszukiwaniu fok i delfinów, czy po prostu zrelaksować się na piasku, tego niesamowitego miejsca piękna nie można przegapić.


Czytaj więcej: Najlepsze plaże w Nowej Zelandii do odwiedzenia


6.) Obejrzyj wschód słońca w Hawke's Bay

12 miejsc, które musisz odwiedzić podczas podróży po Nowej Zelandii (12)


Trzy słowa: rowerowe wycieczki winiarskie... Czy przykułam Waszą uwagę? 🤣 Jeśli lubisz wino i lubisz jeździć na rowerze, Hawke's Bay może być Twoim ulubionym przystankiem w całej podróży; zwłaszcza, że ten region słynie z obu tych rzeczy.


Zrelaksuj się przy kieliszku czerwonego po zwiedzaniu rynku rolników lub wybierz się na wędrówkę po leśnych szlakach parku leśnego Ruahine lub Kaweka. Hawke's Bay to miejsce, gdzie można cieszyć się niektórymi z najwspanialszych rzeczy w życiu.