Turystyka

Dlaczego warto zorganizować konferencję w Gdańsku?Kiedy myślimy o organizacji zarówno konferencji o charakterze biznesowym, jak i naukowym, oczami wyobraźni widzimy sale konferencyjne w biurowcach, czy dedykowanych centrach targowo-kongresowych. Czemu by jednak nie postawić na nieco świeżości i spróbować w tej materii czegoś innego? Na przykład zaplanować tego typu wydarzenie, ale w hotelu i to na dodatek w Gdańsku?


Dla hoteli

Trójmiejska aglomeracja ze szczególnym wyróżnieniem Gdańska oferuje rozbudowaną i bogatą w atrakcję bazę hotelową. Zatem znalezienie obiektu oferującego dostęp do sali konferencyjnej o zadowalającej nas wielkości nie będzie najmniejszym problemem.

Dla sali konferencyjnej

Mamy oczywiście w pamięci, że kwestia zorganizowania wydarzenia o charakterze konferencyjnym wymaga odpowiednich nakładów pracy. Przy czym tej nie można jedynie wykonać na początku i mieć nadzieję, że przebieg konferencji przebiegnie bez zarzutu. W żadnym razie! Mowa w końcu o sytuacji, która nie przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami bez zaplecza technicznego i logistycznego. Szczęśliwie gdańskie hotele są w stanie bez problemu je zapewnić.

Zacznijmy od samych sal. Te w głównej mierze dysponują takim metrażem, aby nawet w trakcie kilkudziesięcioosobowej konferencji nikt nie poczuł się pominięty i każdy mógł wygodnie sobie usiąść. Do tego należy dołożyć sprzęt, czyli mikrofony, tablety i ekran o dostatecznie dużej wielkości.

Co mieliśmy na myśli pod terminem „zaplecze techniczne”? To, że w razie potrzeby zawsze można poprosić o pomoc hotelową obsługę. Chodzi tu też o kwestie związane z obsługą konferencji, chociażby dotyczące dzielenia obowiązków organizacyjnych i sprzętowych.

Dla komfortu

Oczywiście, sala salą, ale co z samym hotelem? Ten ma niebagatelny wpływ, jeśli chodzi o odbiór całego wydarzenia. Załóżmy bowiem, że nastąpi przerwa, albo najzwyczajniej zakończy się segment biznesowy. Wówczas idealnym sposobem na spędzenie czasu jest skorzystanie z hotelowej restauracji. Opcjonalnie, posiłek może zostać uwzględniony w pakiecie wynajmu sali, niemniej to należy załatwiać przed samą konferencją.

Idźmy dalej. Gdy konferencja trwa ponad 2 dni, to co najmniej kontrowersyjne nie byłoby skorzystanie z hotelu w charakterze noclegu. Warunki pokoi będą na tyle wysokiej jakości, że znalezienie w nich możliwości faktycznego odpoczynku i relaksu nie będzie sprawiać problemów.

Dla Gdańska

Wreszcie, jeśli mamy wystarczająco czasu po konferencjach, to nie ma sensu zwlekać i warto czym prędzej skorzystać z tego, co Gdańsk ma nam do zaoferowania. W końcu miejscowość ta uznawana jest za obowiązkowy punkt turystyczny na mapie naszego kraju. Jeszcze lepiej, gdy nasz hotel znajduje się w jednej z kluczowych dzielnic, aby w razie czego szybko wrócić na miejsce bez konieczności stania w korkach czy męczenia się w komunikacji miejskiej.

Podsumowanie

Takie przedsięwzięcie, jakim jest konferencja w Gdańsku, to świetny pomysł na tchnienie nieco świeżości w utarty schemat konferencyjny. Pokazuje bowiem, że nawet wydarzenia tak dużej rangi mogą zapewniać wypoczynek uczestnikom.