Nowość

Czy bitcoin będzie kiedyś „cyfrowym złotem”?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Nigel Green, dyrektor generalny i założyciel firmy doradztwa finansowego deVere Group, uważa, że utrzymujący się spory wzrost wartości Bitcoina (BTC) na kryptogiełdach pokazuje, że może on być postrzegany jako „save haven”  pełniąc funkcję „cyfrowego złota”. Z uwagi na obecny globalny kryzys oraz rosnącą na przykład w Stanach zjednoczonych inflację kryptowaluty wydają się coraz częściej postrzegane jako bezpieczne aktywa.

„Do tej pory złoto było znane jako „save haven”, ale Bitcoin, który podziela jego kluczowe cechy, może potencjalnie zdetronizować złoto ze swojej długoletniej pozycji w przyszłości, gdy świat będzie coraz bardziej napędzany technologicznie”.

Kolejnym powodem, dla którego inwestorzy mogą chętniej wybierać zdecentralizowane, niepaństwowe waluty jest rosnące napięcie polityczne pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Jest to dobry sposób na ochronę swojego kapitału przez zawirowaniami na rynkach tradycyjnych.

Komentarze Nigela Greena pojawiły się po podniesieniu ceny BTC do 10 000 dolarów 26 lipca, podczas gdy token w momencie pisania tego tekstu jest już wart 10 823 dolarów.

DeVerde Group to firma zajmująca się doradztwem na podstawie doświadczeń klientów, stosuje ona własne metody badawcze opierające się na ludzkich mechanizmach behawioralnych. Jak uważa firma, ludzie są o wiele bardziej skłonni do podejmowania działań w odpowiedzi na negatywne zdarzenia niż pozytywne.

Złoto również idzie w górę

Jednak złoto osiągnęło rekordowy poziom 1 975 dolarów za uncję w ciągu dnia. Jest to spowodowane informacją rządu Stanów Zjednoczonych o emisji kolejnego biliona dolarów w ramach pomocy ekonomicznej dla obywateli i przedsiębiorstw najbardziej dotkniętych kryzysem wywołanym wirusem COVID- 19.

Peter Schiff ceniony Amerykański ekonomista przewiduje, że cena towaru będzie nadal rosnąć powyżej 2000 dolarów, ponieważ Stany Zjednoczone nadal drukują pieniądze przez co Amerykański dolar ulega inflacji. Specjalista uważa również, że spadek kursu dolara dopiero się zaczyna.

Jeśli tendencja spadkowa wartości dolara utrzyma się, zarówno złoto, jak i Bitcoin wydają się lepszymi alternatywami dla niektórych inwestorów.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: https://bitcoin.pl/rejestracja-bitbay/


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów