Porada

Co warto zobaczyć w Grecji?Co warto zobaczyć w Grecji?

Grecja to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Coś dla siebie w Grecji znajdą zarówno pasjonaci kultury, historii, sztuki, sportu, kulinariów oraz szeroko pojętej architektury. Jakie miejsca zasługują jednak na największą uwagę ze strony turystów?


Akropol w Atenach

Wizyta w Atenach to absolutna konieczność dla wszystkich tych osób, które udają się na urlop do Grecji. To właśnie tam znajduje się Akropol, uważany za symbol całego państwa. To klimatyczne wzgórze, dzięki któremu można "rzucić okiem" na Ateny i obejrzeć z bliska antyczne zabytki, wśród których znajdują się m.in.:

  • Panteon,
  • Świątynia Ateny Nike,
  • Świątynia Asklepiosa,
  • Sanktuarium Artemidy Brauronii,
  • Erechtejon,
  • Chalkoteka,
  • Teatr Dionizosa.

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o greckiej kulturze, to miejsce będzie dla niego odpowiednim wyborem. To idealny pomysł na wycieczkę dla młodszych, jak i starszych osób. Co istotne artefakty, które znaleziono na Akropolu są prezentowane w Muzeum Akropolu (w bliskiej odległości od samego wzgórza). 

Meteory

Meteory w Grecji to jedna z najbardziej zjawiskowych formacji skalnych na mapie Europy. Nic dziwnego, że każdego roku przybywa tam wielu turystów z całego świata. Niektóre skały mają nawet 500 metrów wysokości. Na uznanie zasługuje fakt, że znajduje się na nich ponad 20 klasztorów, a niektóre z nich są w dalszym ciągu zamieszkane i można je zwiedzić. W przeszłości klasztory były twierdzami, w których kształtowały się prawosławna sztuka oraz kultura. Obecnie, dzięki Meteorom turyści mogą się poczuć tak, jakby "zawiśli w powietrzu". Dla wielu osób jest to idealna przystań na modlitwę.

article-thumb-24


Mykeny

Mykeny to kolejne miejsce, obok którego nie powinno się przechodzić obojętnie. To miasteczko położone na półwyspie Peloponeskim, które zadziwia swoją niecodzienną aurą. Mitycznym założycielem Myken był Perseusz, a królem Agamemnon. To właśnie w Mykenach znajduje się jego grób (Skarbiec Atreusza) oraz stanowiskowa archeologiczne z wykopaliskami. Fanatycy ciekawostek zainteresują się zapewne tym, że Mykeny słyną z pozostałości po okazałych pałacach oraz bogato wyposażonych grobowców komorowych i szybowych. Do tej pory można było o tym poczytać jedynie w książkach od historii, a teraz ludzie mogą to zobaczyć z bliska. Wystarczy udać się na niezapomnianą wycieczkę do Grecji. 

Góra Dirfi

Dirfi to najwyższy szczyt wyspy Evia, z którego rozpościera się widok na morze. Góra zlokalizowana jest na wysokości 1743 metrów nad poziomem morza. Wyspa Evia to ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym lub z bliskimi znajomymi. To możliwość oglądania panoramicznych widoków oraz malowniczych stoków pokrytych lasami. Jeśli ktoś ceni sobie górskie szlaki i zdobywanie pięknych szczytów, z pewnością nie będzie rozczarowany. Okolica nadaje się nie tylko do pieszych wycieczek, ale też do jazdy rowerem górskim. Tym samym można połączyć przyjemne z pożytecznym, a więc zwiedzić wspaniałą wyspę i odbyć trening w doskonałych warunkach środowiskowych.