Porada

City break - oczywiste czy nieoczywiste kierunki?City break - oczywiste czy nieoczywiste kierunki?

Obecnie świat stoi przed każdym z nas otworem, dlatego warto korzystać z tego typu możliwości. Chodzi nie tylko o dalekie i długie podróże, ale często nawet weekendowy wypad w ciekawe miejsce. To dlatego coraz większe grono sympatyków zdobywają city breaki. Podpowiadamy, jak zorganizować taką wycieczkę oraz gdzie warto się wybrać!City break - oczywiste czy nieoczywiste kierunki? Co wybrać?

City break to rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie lubią długie urlopy i dalekie wyjazdy wakacyjne. Nie każdy chce bowiem spędzać w jednym miejscu na przykład dwóch tygodni i to niezależnie, czy mówimy o podróży po Polsce czy też zagranicznych wojażach. Przed wyruszeniem w krótką, lecz dynamiczną wyprawę warto jednak dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę i jaki kierunek obrać, aby było to niezapomniane przeżycie.  

Czym jest city break?

Najprościej rzecz ujmując, pod pojęciem city break należy rozumieć krótki wyjazd turystyczny do dużego miasta, na przykład na weekend. Głównym celem podróży jest wówczas to, aby z jednej strony jak najlepiej wypocząć, z drugiej jednak poznać dane miejsce. Ważne jest więc przygotowanie dobrego planu, który zakłada zarówno rozrywkę, jak i aktywne spędzenie wolnego czasu w konkretnym mieście. Ideą city break jest to, aby odwiedzić mnóstwo interesujących miejsc, poznać lokalną kulturę, zasmakować miejscowych potraw. Tego typu wyjazdy mają niepowtarzalny klimat, a także pozwalają oderwać się od codzienności, poznając nowe miejsca i ludzi. 

article-thumb-15

City break - gdzie polecieć? 

Wśród miejsc, do których warto się wybrać, można wyróżnić oczywiste, jak i mniej popularne kierunki. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji każdego turysty oraz możliwości finansowych. Na szczęście, obecnie można znaleźć mnóstwo okazji cenowych jeśli chodzi o połączenia lotnicze czy noclegi, w tym pakiety Lot+Hotel dostępne w zakładce City Break na eSky.pl. Tanie loty do Paryża, Rzymu, Madrytu i wielu innych europejskich miast można zarezerwować i kupić online, a mnogość ofert sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. To właśnie największe stolice Starego Kontynentu są jedną z najczęściej pojawiających się propozycji w kontekście city breaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ któż z nas nie chciałby zobaczyć Koloseum, Wieży Eiffla czy placu Świętego Piotra. Już same loty do Anglii dają możliwość odwiedzenia takich miast jak Londyn, Manchester czy Liverpool, a to tylko kilka pomysłów na udany city break. 

Nieoczywiste pomysły na city break  

Wiele osób poszukuje jednak mniej oczywistych miejsc, które oferują mnóstwo atrakcji i wyjątkową atmosferę. Na uwagę zasługuje między innymi bliska wielu naszym rodaków Praga, która zachwyca pięknymi zabytkami, kolorytem, a przy tym tanimi noclegami. Kolejna propozycją jest Drezno w Niemczech, do którego można wybrać się nawet na jeden dzień, ponieważ jest świetnie skomunikowane, a większość atrakcji znajduje się blisko siebie. W zestawieniu nie można pominąć również Wilna, czyli stolicy Litwy, gdzie historia łączy się z nowoczesnością, a ulice urzekają kolorytem i malowniczością. Osoby, które cenią sobie wyśmienitą kuchnię, a przy tym chcą naprawdę się zrelaksować, powinny wybrać się do Bergamo lub Neapolu. Pozostając na południu Europy, nie można zapomnieć o pięknej, tętniącej życiem Maladze, która jest miastem kultury i sztuki.  

article-thumb-8

Jak zaplanować city break? 

Jak więc widzimy, możliwości na krótki wypad jest mnóstwo i nie ma w tym obszarze praktycznie żadnych ograniczeń. City break najlepiej zaplanować jednak z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z większego wyboru połączeń lotniczych czy noclegów. Organizując taką podróż zadbajmy o każdy szczegół, w tym ubezpieczenie podróżne. Jeśli jednak nie chcemy samodzielnie planować wyjazdu, z pomocą przychodzą gotowe opcje podróży przygotowane na eSky.pl.