Porada

Bateria prysznicowa z deszczownicą – dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?Każdy, nawet najmniejszy, element wyposażenia łazienki wpływa na jej funkcjonalność oraz estetykę. Przed zakupem baterii zastanów się, czy wystarczy Ci klasyczna słuchawka prysznicowa, czy wolisz zestaw prysznicowy z deszczownicą. Dużym uznaniem cieszą się podtynkowe zestawy prysznicowe, które nie zajmują dużo miejsca. O czym warto wiedzieć?


Zestaw prysznicowy z deszczownicą – funkcjonalność i przyjemność

Nie wszyscy są zwolennikami długich kąpieli w wannie, a czasem szybki prysznic wiąże się po prostu z oszczędnością czasu. Dzięki natryskowi szybko się odświeżysz, ale możliwość różnych ustawień intensywności strumienia sprzyja również masażom. Najlepiej zdecydować się na zestaw podtynkowy, którego większość elementów zostaje ukryta w ścianie. Dobrym pomysłem jest bateria prysznicowa z deszczownicą i tradycyjną słuchawką. Ta kombinacja zapewnia komfort oraz przyjemność korzystania z prysznica.

Zestaw prysznicowy podtynkowy – kiedy warto się zdecydować?

Funkcjonalność i estetyka łazienki powinny iść w parze, aby korzystanie z niej odbywało się bezproblemowo i sprawiało przyjemność. Dlatego im mniej elementów wyposażenia widocznych jest na zewnątrz, tym lepiej. Z tego względu słusznym rozwiązaniem wydaje się zestaw prysznicowy podtynkowy. Chociaż w wielu przypadkach to faktycznie najlepsza opcja, niestety ma swoje wady i nie zawsze może być zastosowana.

Niewątpliwą zaletą zestawów podtynkowych jest widoczność na zewnątrz wyłącznie niezbędnych elementów. Pozwala to na zachowanie ładu przestrzennego. Świetnie sprawdza się w łazienkach w stylu minimalistycznym oraz w małych pomieszczeniach, gdzie ważne jest oszczędzanie miejsca. Musisz jednak pamiętać, że na zestaw podtynkowy prysznicowy nie możesz zdecydować się w ostatniej chwili. Montaż podtynkowy jest bardziej skomplikowany niż natynkowy i trzeba zdecydować się na niego w momencie budowy domu lub podjęcia decyzji o remoncie łazienki.

Zestaw prysznicowy z deszczownicą – do jakiej łazienki?

Zestaw prysznicowy podtynkowy z deszczownicą jest pożądanym rozwiązaniem. Doskonale wpisuje się w styl minimalistyczny i nowoczesny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby baterie z deszczownicą gościły w aranżacjach skandynawskich, retro lub glamour. Deszczownice prezentują się efektownie i są dostępne w różnych wielkościach. Zapewniają przyjemne doznanie kąpieli w strumieniach deszczu.

Wśród propozycji renomowanych firm można znaleźć zestaw natryskowy z deszczownicą i termostatem. Dużą popularnością cieszą się chromowane zestawy prysznicowe o srebrnym połysku, ale możesz zdecydować się również na przykład na elegancką czerń. Wejdź na stronę https://sklepmo.pl i przekonaj się o różnorodności propozycji.

Podtynkowy zestaw prysznicowy – dla kogo?

Wiesz już, że zestaw prysznicowy montowany podtynkowo wymaga, aby wziąć go pod uwagę na etapie projektowania łazienki lub planowania ogólnego remontu. Kiedy jego zastosowanie jest szczególnie polecane? To opcja dobra dla osób, którym zależy na łatwym utrzymaniu czystości oraz właścicieli małych łazienek. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób starszych, gdy pod prysznicem stosuje się dodatkowe akcesoria, takie jak taboret.