Porada

Antyki. Jak o nie dbać? Jakie środki wybrać?


Porady i newsy, DIY -  cityon.pl

Bardzo często elementem wystroju wnętrz są antyki stanowiące silny akcent i będące symbolem szyku, a zarazem tradycji. Wielu uważa, że bardzo trudno jest je pielęgnować. Nie jest to jednak do końca prawdą, tym bardziej, jeśli posiada się wiedzę na temat preparatów pielęgnujących drewno oraz na temat usuwania zbędnych ubytków. Wśród preparatów pielęgnujących drewno znajdują się droższe i lepszej jakości środki chemicznej, jak również tańsze, ale niestety gorsze ich odpowiedniki. Znacznie bardziej opłacalne jest stosowanie droższych preparatów do pielęgnacji antyków, ponieważ lepiej spełniają swoją funkcję, przez co nie jest konieczne częste wykonywanie renowacji. Dobrej jakości preparaty do pielęgnacji drewna chronią je przed promieniowaniem UV i zapobiegają powstawaniu odbarwień. Poza tym preparaty pielęgnacyjne powinny chronić drewno przed wilgocią. Przyczyną niszczenia drewna są także szkodniki, pleśnie i grzyby, zatem należy zaopatrzyć się w taki preparat, który zapobiegnie pojawieniu się wymienionych wyżej mikroorganizmów. Do wyboru są preparaty w postaci farb. lakierów i bejc.

Preparaty pielęgnujące drewno mogą być przeznaczone albo do oczyszczania powierzchni drewna, albo do jego konserwacji i impregnacji, jak również do koloryzacji. Farbę stosuje się wówczas, gdy powierzchnia drewnianych mebli nie jest całkowicie gładka, pomimo stosowania różnych zabiegów. Lakiery są stosowane do koloryzacji, a także do konserwacji antyków. Charakteryzuje się znacznie mniejszą trwałością niż farba. Powłoka tworzona przez lakier jest bowiem zmywalna. Bejce to produkty uwydatniające piękno drewna. Należy je stosować na starannie wygładzonych powierzchniach.

Ubytki w antykach można samodzielnie usunąć za pomocą preparatów, jakimi są masy szpachlowe, kit woskowy oraz pióra retuszerskie. Przy zakupie masy szpachlowej należy pamiętać o tym, że powinna ona być barwą jak najbardziej zbliżona do barwy drewna. Masa szpachlowa jest nakładana warstwami tylko w miejscu ubytku. Po wyschnięciu należy je wygładzić za pomocą papieru ściernego. Rysy i pęknięcia można usuwać poprzez zastosowanie kitu woskowego. To produkt pochodzenia naturalnego, który można dodatkowo zabezpieczyć warstwą lakieru, bejcy i wosku. Do usunięcia drobnych niedoskonałości można użyć pióra retuszerskiego. Dbanie o antyki nie jest zatem aż tak skomplikowane.

Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów